حال این روزهای بیكار شدگان از سیل گلستان

حال این روزهای بیكار شدگان از سیل گلستان

به گزارش پلات مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی گلستان اظهار داشت: پس از سیل ابتدای امسال در استان 2200 نفر تحت پوشش بیمه بیكاری قرار گرفتند كه هم اكنون بیشتر از هفتاد درصد آنها مشغول به كار شدند.


سعید مازندرانی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: بیشتر از 70 درصد كسانی كه پس از سیل بدلیل وارد شدن لطمه به واحد صنعتی یا تولیدی، مقرری بیمه بیكاری دریافت می كردند، باردیگر مشغول به كار شدند و مابقی نیز انشاالله پس از بهره برداری از واحدها مشغول به كار خواهند شد.
وی بیان كرد: در سه ماهه نخست امسال نرخ بیكاری در استان به 11 درصد رسید كه نسبت به سال قبل دو درصد افزایش داشتیم و این مساله دلیلهای مختلفی دارد كه یكی از آنها سیل و مشكلات پس از آن است.

مازندرانی اشاره كرد: تابحال بیشتر از 330 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری به 4072 طرح در استان پرداخت گردید. با تكمیل این طرح ها 6721 شغل در استان ایجاد خواهد شد.

مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی گلستان با اشاره به اینكه این طرح ها مرحله به مرحله به مناسبت های مختلف در حال افتتاح است، اشاره كرد: در هفته دولت امسال 31 طرح در امتداد تسهیلات اشتغال روستایی به بهره برداری می رسد. با بهره برداری از این طرح ها برای 206 نفر شغل ایجاد می شود.

وی اشاره كرد: در بخش تعاون 25 طرح با اشتغالزایی 503 نفر را آماده بهره برداری داریم كه این طرح ها در هفته تعاون افتتاح خواهند شد.

مازندارنی اشاره كرد: در بخش اشتغال فراگیر مبلغ 70 میلیارد تومان تسهیلات با اشتغال زایی 716 نفر و در بخش مشاغل خانگی نیز مبلغ 27 میلیارد و 700 میلیون تومان تسهیلات برای ایجاد 3 هزار شغل پرداخت گردید. 80 درصد تسهیلات اشتغال خانگی در اختیار بانوان قرار گرفت.

مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی گلستان اشاره كرد: از شروع امسال تابحال 4555 شغل توسط دستگاههای استان در سامانه رصد به ثبت رسیده است.
به گزارش پلات به نقل از ایسنا-منطقه گلستان، در سیلاب اخیر علاوه بر واحدهای مسكونی، 120 واحد صنعتی در شهرك های صنعتی استان، شش معدن و خیلی از مرغداری ها و مغازه های تجاری گرفتار آبگرفتگی شدند.
منبع:

1398/06/06
13:43:11
5.0 / 5
4953
تگهای خبر: تولید , جت , شهر , مسكونی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
پلات