بازگشت قیمت مسكن به اپلیكیشن ها، آرامش بازار با شفاف سازی آگهی ملك

بازگشت قیمت مسكن به اپلیكیشن ها، آرامش بازار با شفاف سازی آگهی ملك

به گزارش پلات یك فعال مجازی بازار مسكن اعتقاد دارد با شفاف سازی اطلاعات املاك در آگهی های اینترنتی خرید و فروش مسكن، امكان ادامه فعالیت سودجویان وجود نخواهد داشت.به گزارش پلات به نقل از مهر، سجاد محمودخانی در نشست خبری قبل از ظهر امروز در مورد فعالیت خرید و فروش مسكن در فضای مجازی اظهار داشت: حوزه خرید و فروش ملك شامل فعالیت در فضای مجازی و مشاوران املاك، شفافیت ندارد اما با استفاده از اپلیكیشن های این حوزه می توانیم تاحدودی اطلاعات ملك را شفاف سازی نماییم.
وی یكی دیگر از صدمه های فعالیت پلت فرم ها و اپلیكیشن های موبایلی كاربران املاك را بالا بودن درصد آگهی های غیرواقعی عنوان و اضافه كرد: بعد از اعمال دستور دادستانی در خصوص حذف قیمت ها از اپلیكیشن های خرید و فروش ملك، به دنبال چاره ای برای كاهش آگهی های غیر واقعی بودیم كه هم اكنون با استفاده از ابزار پولی كردن آگهی و حذف آگهی های مجانی بازار مسكن تا حدود زیادی از آگهی های غیرواقعی كاسته ایم.
محمودخانی اظهار داشت: با استفاده از برخی اپلیكیشن های دیگر و نرم افزارهای موبایلی به دنبال تأیید محتوای عرضه شده در آگهی های املاك هستیم.
فعال مجازی بازار مسكن درباره لغودستور قضائی حذف قیمت ها از پلت فرم های خرید و فروش ملك، خاطرنشان كرد: به نظر ما افزایش قیمت ها در بازار مسكن ارتباطی به اپلیكیشن ها نداشته اما به جهت اینكه این شبهه برطرف شود، مجانی بودن انتشار آگهی را حذف كردیم كه در نتیجه تعداد آگهی های خرید و فروش و اجاره املاك به شدت كم شد و سیاستگذاران با بازگشت قیمت ها موافقت كردند. ضمن اینكه دستور قضائی حذف قیمت ها، سقف زمانی داشت كه با منقضی شدن زمان تعیین شده، درج قیمت در آگهی های املاك شروع شده است.
در ادامه این نشست علیرضا نصری مدیر یكی دیگر از اپلیكیشن های موبایلی خرید و فروش ملك با اشاره به اینكه راهكار ما برای كاهش تنش در بازار مسكن از جانب كاربران و انتشار آگهی های غیرواقعی، انتشار آگهی های عرضه شده از سوی مشاوران املاك مورد تأیید اتحادیه مشاوران املاك بود، تصریح كرد: اپلیكیشن ها هزینه بازدید ملك و مقایسه و سنجش گزینه های مختلف عرضه شده از جانب مالكان را كاهش داده است.
به گفته این عضو اتحادیه كسب و كارهای اینترنتی، رقابت میان اپلیكیشن ها در صورت شفاف سازی اطلاعات املاك می تواند به كاهش قیمت ملك منجر شود.
نصری با اشاره به اینكه اتحادیه مشاوران املاك باید اهمیت بیشتری به حوزه خرید و فروش املاك آنلاین بدهد، خاطرنشان كرد: این اتحادیه باید در حوزه خرید و فروش آفلاین و سنتی ملك فاصله گرفته و به سمت تكنولوژی های جدید حركت نماید. ضمن اینكه اپلیكیشن ها هم خواستار برقراری روابط بهتر با اتحادیه مشاوران املاك هستند.
گفتنی است ماه های ابتدایی سال جاری با حكم قضائی و دستور دادستان كل كشور، اپلیكیشن های مطرح خرید و فروش ملك از اعلام قیمت منع شده بودند. به تشخیص دادستانی كل بخشی از نابسامانی بازار مسكن و افزایش قیمت ها به علت اعلام نرخ های خارج از عرف هر منطقه در بازار مسكن پایتخت بوده است.

1398/06/12
14:45:26
5.0 / 5
4275
تگهای خبر: بازار مسكن , فروش , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پلات