مدیركل فنی و حرفه ای بوشهر:

70 درصد شاغلان جامعه مدرك تحصیلی ندارند

70 درصد شاغلان جامعه مدرك تحصیلی ندارند

به گزارش پلات مدیركل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با اشاره به اینكه ۷۰ درصد سهم اشتغال جامعه مربوط به افرادی است كه مدرك تحصیلی خاصی ندارند اما مهارت بالایی دارند، اظهار داشت: تنها ۳۰ درصد اشتغال جامعه را افراد دارای مدارك تحصیلی بالا می سازند.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، عبدالمجید دراهكی در نشست برنامه ریزی توسعه آموزش های مهارتی استان بوشهر با اشاره به اینكه از هر زاویه كه بنگریم روزبه روز بر اهمیت مهارت افزوده می شود، اظهار نمود: امروز مفهوم كار تغییر كرده، قبلا رویكرد حاكم بر كار، سنتی بود اما حالا تحت تاثیر فناوری های نوین متحول شده است.
وی با تاكید بر اینكه هرچه قدر كار پیچیده میشود انتقال مهارت به نیروی انسانی هم پیچیده تر می شود، اضافه كرد: آموزش های فنی و حرفه ای نقش مهمی در یادگیری فن و ایجاد اشتغال در بازار كار دارد.
دراهكی از عرضه آموزش های نوین در حوزه كسب و كارهای موبایلی و انیمیشن سازی در مراكز آموزش فنی و حرفه ای استان اطلاع داد و اظهار نمود: باید مالكیت معنوی مهارت آموزی در جامعه قوی تر شود و قرائت مشتركی از مهارت و نقش آن در رشد، توسعه و رقابت پذیری داشته باشیم تا وضعیت اشتغال بهتر شود.
مدیركل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با اشاره به اینكه مهارت دو عنصر سرعت و دقت را برای ما به ارمغان می آورد، خاطرنشان كرد: یكی از زیر ساخت ها و كلیدی ترین فعالیت هایی كه در جامعه در جهت رونق تولید انجام می شود آموزش های مهارتی است و اگر مقرر است تولید قابل رقابت داشته باشیم باید كارگر، تكنیسین و كارشناس ما از نظر مهارت در سطح عالی باشد؛ هر میزان مهارت های فردی و تخصصی افزایش یابد كیفیت محصول و تولید ارتقا پیدا خواهد نمود.
وی با اشاره به اینكه آموزش های مهارتی بر مبنای نیاز صنایع استان و بازار كار عرضه می شود، اظهار داشت: آموزش های مهارت بنیان از الگوهای جدید آموزش فنی و حرفه ای است كه سرمایه گذاران مهارتی می توانند با استفاده از فضای مازاد، مهارت آموزی را توسعه دهند و زمینه اشتغال جوانان را فراهم نمایند.

دراهكی با اشاره به اینكه جامعه و خانواده ها باید بپذیرند تنها راه اشتغال فرزندان آنها تحصیلات دانشگاهی نیست و باید مهارت های فنی را فرا بگیرند، افزود: امسال مجموعه آموزش فنی و حرفه ای مبحث كارآفرینی مهارت بنیان در كارگاه ها را در دست اجرا دارد كه مهارت آموزان و بخش خصوصی می توانند از فضاهای موجود مراكز آموزش فنی و حرفه ای در چارچوب دستورالعمل مربوط به كارآفرینی مهارت بنیان استفاده كنند و در حوزه كسب و كارهای موبایلی عرضه آموزش داشته باشند تا شاهد رونق بیشتر مهارت های آموزشی باشیم.
1398/06/18
23:40:22
5.0 / 5
4266
تگهای خبر: آموزش , تخصص , تولید , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
پلات