مدیرعامل سازمان بنادر خبر داد

بازگشت خدمه نفتكش انگلیسی به كشورهایشان، آدریان دریا ایرانی است

بازگشت خدمه نفتكش انگلیسی به كشورهایشان، آدریان دریا ایرانی است

پلات: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از بازگشت 7 تن از كروی كشتی انگلیسی توقیف شده در بندرعباس به كشورهایشان آگاهی داد.به گزارش پلات به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد راستاد با اشاره به اینكه كشتی انگلیسی در لنگرگاه بندر عباس همچنان در توقیف جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت: مرجع قضایی در حال رسیدگی به وضعیت كشتی انگلیسی توقیف شده است و هر زمان كه مرجع قضایی تصمیمی بگیرد اقدامات لازم برای این كشتی صورت می گیرد.
وی افزود: ۷ خدمه از اتباع مختلف هندی، روسی و لتونی كه در كشتی حضور داشتند به كشورهایشان بازگشتند.
راستاد اضافه كرد: به دنبال درخواست اتحادیه دریانوردی هند و مجامع بین المللی همچون فدراسیون حمل و نقل جهانی (ITF) درباب دیدار با خدمه نفتكش انگلیسی توقیف شده STENA IMPERO در بندر عباس، دبیر انجمن صنفی دریانوردان ایران به نمایندگی از «ITF» و با حمایت و همكاری سازمان بنادر و دریانوردی و هماهنگی دیگر نهادهای نظارتی همچون مراجع قضایی بازدیدی از شناور انگلیسی كرد.
وی بیان كرد: خوشبختانه در بررسی هایی كه بر طبق مفاد MLC و حقوق بین الملل دریایی صورت گرفت، خدمه شناور در شرایط مطلوبی قرار دارند و منتظر فرآیندهای حقوقی و دادرسی پرونده است. همین طور پیرو هماهنگی های قبلی مقرر شد تا اقدامات لازم برای بازگشت ۷ نفر از خدمه كشتی به كشور خود صورت پذیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه طبق آخرین بازدیدی كه از طرف انجمن صنفی دریانوردی انجام شد وضع تمامی كاركنان این كشتی خوب و مناسب ارزیابی شد و از لحاظ امكانات رفاهی و غذایی هیچ مشكلی برای آنها وجود نداشت اظهار داشت: بر اساس گزارش بازدید نمایندگان انجمن صنفی دریانوردان تجاری ایران از نفتكش انگلیسی STENA IMPERO، برخورد دولت ایران با خدمه نفتكش انگلیسی برمبنای استانداردهای بین المللی و رفتارهای انسان دوستانه بوده است.
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی درباره آخرین وضعیت كشتی آدریان دریا نیز اظهار داشت: شنیده ها از آن حكایت می كند كه اقداماتی مقابل این كشتی صورت گرفته است و همواره این كشتی مورد تهدید قرار گرفته است؛ امیدواریم به صورتی این كشتی محموله ها و كاركنان آن گرفتار مشكل نشود.
وی اضافه كرد: این كشتی (آدریان دریا) ایرانی است و امیدواریم با تهدیدهای كشور آمریكا گرفتار مشكل نشود و همچنان بتواند مسیر تجاری خودرا به نحو مطلوب طی نماید.
گفتنی است دولت جبل طارق در دوره توقیف نفتكش آدریان دریا ۱ (گریس۱) برخورد نامناسب و غیر انسانی و برخلاف استانداردهای MLC و قوانین دریایی با خدمه كشتی مذكور داشته است و الان كاپیتان كشتی، مورد تحریم های دولت آمریكا قرار گرفته است.


منبع:

1398/06/23
21:41:34
5.0 / 5
4263
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
پلات