معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر خبر داد

امضای بزرگترین قرارداد سرمایه گذاری بندر رجایی به مبلغ 5 هزار میلیارد تومان

امضای بزرگترین قرارداد سرمایه گذاری بندر رجایی به مبلغ 5 هزار میلیارد تومان

به گزارش پلات معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام نمود: قرارداد ۵۰هزار میلیاردی سازمان بنادر و دریانوردی با بخش خصوصی برای ایجاد بزرگترین ترمینال مكانیزه مواد معدنی كشور در بندر شهیدرجایی، سه شنبه دوم مهرماه منعقد می شود.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، محمدعلی حسن زاده با اشاره به این خبر، تصریح كرد: ظرفیت نهایی این ترمینال ۵۰ میلیون تن و طی سه سال در سه فاز اجرایی می شود كه مجموع این سه فاز معادل ۱۸۰هكتار خواهد بود.
عضو هیات عامل سازمان بنادر اضافه كرد: این ترمینال بزرگترین ترمینال مواد معدنی در خلیج فارس و عمان خواهد شد و با عنایت به ظرفیت بی نظیر معدنی كشور، تحولی شگرف در صنعت معدن ایران ایجاد خواهد شد.
ترمینال مكانیزه مواد معدنی ظرفیتی ویژه برای بندر شهیدرجایی
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینكه خیلی از معادن كشور به صورت مستقیم و از راه ریل به این ترمینال متصل خواهند شد و همینطور در بخش صادرات و واردات هم می توان از ظرفیت های این ترمینال مكانیزه مواد معدنی استفاده كرد، از تمامی فعالان صنعت و معدن كشور خواست از مزیت منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی بهره بگیرند.
حسن زاده اضافه كرد: علاوه بر این فعالان اقتصادی می توانند با استقرار صنایع به منظور تولید محصول با ارزش افزوده بالاتر و تولید محصول نهایی استفاده كنند یا از مزیت این منطقه برای ایجاد كارخانه و تبدیل مواد اولیه معدنی به فراورده های بینابینی بهره برده و محصول نهایی را صادر كنند.
كاهش قیمت تمام شده كالاها و مواد معدنی و صادراتی كشور
وی با اشاره به اینكه ترمینال مواد مكانیزه معدنی در بندر شهیدرجایی دارای سه كاركرد خواهد بود، اظهار داشت: كاركرد اول این ترمینال صادرات مواد معدنی كشور است تا بتوانیم از امكانات بندر استفاده نماییم و با استانداردهای های خیلی بالاتر كشتی ها را بارگیری كرده و قیمت تمام شده كالاها و مواد معدنی صادراتی كشور را كاهش و قدرت رقابتی صادر كنندگان در بازار هدف را ارتقا دهیم.
ایجاد شهر لجستیك صنایع و صادرات مستقیم مواد معدنی از بندر شهید رجایی
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینكه كاركرد دیگر این ترمینال مواد معدنی در بندر شهیدرجایی، ایجاد شهر لجستیك است كه بر مبنای آن اراضی ۲۴۰۰ هكتاری به بندر شهیدرجایی ملحق و مقرر است صنایع در آن مستقر شوند، اظهار نمود: بخش از مواد معدنی می تواند در صنایعی كه در این اراضی جانمایی می شود مدنظر قرار گرفته و مواد معدنی مربوطه از ارزش افزوده بالاتری برخوردار و در نهایت هم از راه همین ترمینال صادرات انجام می شود.
حسن زاده در مورد سومین كاركرد این ترمینال تصریح كرد: می توان مواد با ارزش افزوده بالاتر را ازدیگر كشورها وارد كرد و پس از تولید محصول نهایی در كارخانجات، محصول را در داخل كشور استفاده یا از بندرشهیدرجایی به خارج از كشور صادر كرد.1398/07/01
13:16:57
5.0 / 5
4315
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پلات