بنادر و دریانوردی هرمزگان طی بیانیه ای اعلام كرد:

رفع توقیف نفت كش استنا ایمپرو و آغاز حركت از لنگرگاه

رفع توقیف نفت كش استنا ایمپرو و آغاز حركت از لنگرگاه

به گزارش پلات اداره كل بنادر و دریانوردی هرمزگان با صدور اطلاعیه ای رسمی از رفع توقیف نفت كش انگلیسی ˮاستنا ایمپروˮ آگاهی داد و درعین حال اعلام نمود: پرونده قضایی این شناور همچنان باز است و در حال درنوردیدن بررسی های حقوقی است.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، در متن كامل بیانیه رسمی اداره كل بنادر و دریانوردی هرمزگان چنین آمده است:
"نفت كش انگلیسی "استنا ایمپرو" STENA IMPERO، ساعت 9 بامداد امروز جمعه(پنجم مهرماه) از لنگرگاه بندرعباس، دریاروی خودرا به سمت كریدور بین المللی ترافیك دریایی خلیج فارس شروع كرد.
فرمانده و خدمه به صورت رسمی، تعهد كتبی داده اند كه هیچ ادعایی ندارند. این در شرایطی است كه باوجود رفع توقیف این شناور، همچنان پرونده آن در مراجع قضایی ایران باز است و روند دادرسی به تخلفات و اعلام نتایج نهایی آن، در حال پیموده شدن مسیر بررسی های حقوقی و قانونی قرار دارد.

اواسط شهریورماه 98 و به دنبال درخواست اتحادیه دریانوردی هند و مجامع بین المللی ازجمله فدراسیون حمل و نقل جهانی (ITF) درباب دیدار با خدمه این شناور نفت كش در بندرعباس، دبیر انجمن صنفی دریانوردان ایران به نمایندگی از «ITF» و با حمایت و همكاری سازمان بنادر و دریانوردی و هماهنگی دیگر نهادهای نظارتی ازجمله مراجع قضایی، بازدیدی از شناور انگلیسی داشت.
خوشبختانه طبق نتایج بررسی هایی كه برمبنای مفاد كنوانسیون كار دریایی MLC و حقوق بین الملل دریایی صورت گرفت، وضع تمامی كاركنان این كشتی خوب و مناسب ارزیابی شد، هیچ مشكلی ازنظر امكانات رفاهی و غذایی برای آنها وجود نداشت و خدمه شناور در شرایط مطلوبی قرار دارند.
همین طور پیرو هماهنگی های قبلی، هفت نفر خدمه از اتباع مختلف هندی، روسی و لتونی كه در كشتی حضور داشتند، به كشورهایشان بازگشتند.
بر اساس گزارش بازدید نمایندگان انجمن صنفی دریانوردان تجاری ایران از نفت كش انگلیسی، برخورد دولت ایران با خدمه این شناور برمبنای استانداردهای بین المللی، كنوانسیون های جهانی و رفتارهای انسان دوستانه بوده است.
یادآور می شود؛ ۷۰روز پیش و عصر روز جمعه ۲۸ تیرماه، نفت كش انگلیسی استنا ایمپرو هنگام عبور از تنگه هرمز به سبب رعایت نكردن قوانین و قوانین بین المللی دریایی، توسط یگان شناوری منطقه یكم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توقیف شد.
شناور تانكر مذكور بعد از توقیف به ساحل هدایت و برای سیر مراحل قانونی و بررسی های لازم، تحویل سازمان بنادر و دریانوردی شد."
منبع:

1398/07/05
19:23:37
5.0 / 5
4255
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
پلات