فرودگاه های جدید و قیمت بلیت برای پروازهای اربعین

فرودگاه های جدید و قیمت بلیت برای پروازهای اربعین

به گزارش پلات دبیر انجمن شركت های هواپیمایی از جزئیات جدید پروازهای اربعین، نرخ ثابت این پروازها در ایام مشخص شده و غیره اطلاع داد و اظهار داشت: برخی شركت های هواپیمایی برای انجام پروازهای اربعین از مبداء استان های دیگر مانند كرمانشاه و ایلام اعلام آمادگی كرده اند كه در حال بررسی است.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، با نزدیك تر شدن به روز اربعین و مراسم پیاده روی زائرین كه هرساله از نجف تا كربلا برگزار می شود، مسئله حمل و نقل و جابه جایی مسافران از طرق مختلف داغ تر می شود. گرچه به قول مسؤلان صنعت هوایی كمتر از پنج درصد مسافران از هواپیما جهت شركت در مراسم اربعین بهره برده و به عراق سفر می كنند اما هر ساله تدابیری برای آن در این زمینه اندیشیده می شود تا امكان سوءاستفاده از سودجویان گرفته شود.
مقصود اسعدی سامانی - دبیر انجمن شركت های هواپیمایی – در اینباره به ایسنا اظهار داشت: قبل از این قیمت پروازهای تهران - نجف و سایر فرودگاه های ایران به نجف و بغداد مشخص و همه ایرلاین ها موظف شدند در بازه زمانی ۲۰ تا ۳۰ مهر ماه امسال كه پروازهای اربعین انجام می شود، بلیت های خویش را بر طبق این نرخ ها بفروشند. بر طبق این اطلاعیه قیمت بلیت هواپیما نیز مشخص و اعلام گردید.
وی اضافه كرد: بر مبنای آخرین هماهنگی های صورت گرفته با ایرلاین های داوطلب برای انجام پروازهای اربعین، تنها فرودگاه های تهران، مشهد و اصفهان پیشبینی شده كه البته بیشتر از ۹۵ درصد این پروازها از فرودگاه های تهران و مشهد و بقیه از فروگاه اصفهان برنامه ریزی شده است اما با درخواست های جدید از جانب ایرلاین ها برای فروش و انجام پرواز از فرودگاه ها و استان های دیگر احتمال اضافه شدن آنها هم وجود دارد.
دبیر انجمن شركت های هواپیمایی افزود: برخی از ایرلاین های داخلی اعلام آمادگی كرده اند كه می توانند از فرودگاه های كرمانشاه و ایلام پروازهای اربعین را با نرخ ثابت در روزهای مذكور انجام دهند. ازاین رو بعد از تایید از جانب سازمان هواپیمایی كشوری، آنها هم به فرودگاه های كنونی اضافه می شوند.
اسعدی سامانی در پاسخ به این سؤال كه با عنایت به نزدیك بودن فرودگاه های ایلام و كرمانشاه به شهر نجف، امكان اعلام نرخ سومی كمتر از نرخ اعلام شده برای پروازهای اربعین با مبداء تهران وجود دارد؟ اظهار نمود: این اتفاق نخواهد افتاد و نرخ های ثابت اعلام شده است. در این فرودگاه ها از هواپیماهای ATR استفاده می شود و این نوع هواپیماها هزینه های بالایی دارند، ازاین رو نرخ شان با قیمت بلیت پرواز تهران-نجف و تهران-بغداد فرقی نخواهد داشت.
وی با اشاره به اینكه تعداد مسافران هوایی اربعین، فرودگاه های پیشبینی شده و برنامه های پروازی از الان مشخص نمی باشد، اعلام نمود: تا نزدیك شدن به ایام اربعین و بسته به استقبال مسافران از این پروازها برای رفتن به عراق و شركت در مراسم اربعین، تعداد پروازها و حتی فرودگاه ها افزوده می شود. چون كه شركت های هواپیمایی پروازهای فوق العاده خودشان را بر مبنای نیاز مشتری با هماهنگی سازمان هواپیمایی كشوری برنامه ریزی می كنند و این سازمان هم بر مبنای برنامه پروازی شركت مورد نظر و ناوگان در اختیار آن شركت به ایرلاین متقاضی، اجازه پرواز فوق االعاده می دهد.1398/07/07
19:02:33
5.0 / 5
4642
تگهای خبر: حمل و نقل , داوطلب , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پلات