فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسكن خبر داد

دستگیری ۳۴ زمین خوار و رفع تصرف از ۳۹۳ هكتار

دستگیری ۳۴ زمین خوار و رفع تصرف از ۳۹۳ هكتار

پلات: فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسكن از دستگیری 34 زمین خوار طی 6 ماه اخیر و عضویت فرماندهان یگان ها در استان های كشور در شورای حفظ حقوق بیت المال آگاهی داد.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، سرهنگ جواد خردمند با تشریح عملكرد شش ماهه یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسكن اظهار داشت: طی شش ماه اول سال جاری، حدود ۲۰۰۰ گزارش مردمی دریافت شده كه ۱۴۸۷ مورد آن مربوط به تعرض بوده است.
وی با اشاره به اینكه حدود ۱۵۳۹ مورد مربوط به سال های قبل نیز امسال رفع تصرف شده، افزود: مساحت این میزان رفع تصرف ۷۴۶ هكتار و ارزش مالی آن ۱۶۷۶ میلیارد تومان عنوان شده است.
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسكن اظهار داشت: روز گذشته -هفتم مهر- با اجرای حكم قضائی در شهرستان بستك استان هرمزگان زمینی به مساحت دو هكتار به ارزش تقریبی چهار میلیارد تومان رفع تصرف شد.
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسكن اضافه كرد: در حوزه رفع تصرف حدود ۸۰۰ مورد ابلاغ قضائی داشته ایم كه در این راستا ۳۴ نفر زمین خوار دستگیر و تحویل مقامات قضائی و ۵۲۹ مورد تشكیل پرونده شده است.
سرهنگ خردمند اشاره كرد: طی این شش ماه، ۱۴۴ مورد خلع ید، ۱۸۰ مورد قلع و قمع، ۳۴ مورد تخلیه منزل و مغازه با حكم قضائی انجام شده كه مساحت آنها ۳۹۳ هكتار (رفع تصرف) و ارزش مالی آن، ۲۵۳۷ میلیارد تومان عنوان شده است.
وی اشاره كرد: برای اجرای احكام نیز از طرف نیروی انتظامی ۲۷۰۰ نفر نیرو به ما كمك كرده اند.
رونمایی از كارت ضابط خاص
سرهنگ خردمند از رونمایی از كارت ضابط خاص برای پرسنل سازمان ملی زمین و مسكن آگاهی داد و اظهار داشت: از سال ۹۴ یگان های حفاظت تشكیل شده اما تا به امروز فاقد كارت ضابط بوده اند كه با پیگیری و رایزنی با دستگاه قضاء برای نخستین بار كارت ضابط خاص همزمان با هفته ناجا در سازمان ملی زمین و مسكن رونمایی می شود.
او همینطور اظهار داشت: معاون قضائی دادستان كل كشور به دادستان های عمومی و انقلاب سراسر كشور طی نامه ای ابلاغ كرده كه به منظور هم افزایی و تعامل مطلوب در رفع تصرف از اراضی با سازمان یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسكن همكاریهای لازم صورت بگیرد.
سرهنگ خردمند همین طور از عضویت فرماندهان یگان ها در استان های كشور در شورای حفظ حقوق بیت المال آگاهی داد.
بر طبق گزارش سایت پلیس، فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسكن همین طور ازشماره تماس چهار رقمی ۱۶۵۶ یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسكن در امتداد مبارزه با زمین خواری در هفته نیروی انتظامی آگاهی داد.
منبع:

1398/07/08
21:38:55
5.0 / 5
4147
تگهای خبر: سایت , شهر , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
پلات