معاون سازمان راهداری اعلام كرد

فرصت دو هفته ای برای اتوبوس های دربستی اربعین

فرصت دو هفته ای برای اتوبوس های دربستی اربعین

به گزارش پلات معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام نمود: اتوبوس های دربستی كه البته به صورت یكطرفه می توانند زوار را به عراق ببرند و باید 24 ساعته به كشور برگردند، تنها تا دو هفته دیگر می توانند این كار را انجام دهند.


مهران قربانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: اتوبوس های دربستی دو طرفه كه در بازه زمانی رفت تا برگشت می توانند در عراق بمانند، محدود به ۴۰۰ دستگاه اتوبوس بوده و آن هم برای خانواده جانبازان، شهدا، معلولان و برخی اشخاص است كه نمی توانند بدون وسیله نقلیه به عراق بروند. این افراد با معرفی نامه از دستگاه های متولی می توانند از اتوبوس های دربستی استفاده كنند.
وی با اشاره به اینكه عمر در نظر گرفته شده برای اتوبوس های دربستی دو طرفه سه سال است، اضافه كرد: اتوبوس های دربستی یكطرفه نیز مشكلی برای سفر به كشور عراق ندارند اما شروطی دارد و آن اینكه باید تنها از مرز چذابه عبور كنند. دومین شرط این است كه حتما باید تا ۲۴ ساعت بعد از عبور از مرز چذابه و ورود به عراق به كشور بازگردند و نهایتا اینكه برای این اتوبوس ها عمر پنج ساله در نظر گرفته شده است.
با اتوبوس های یكطرفه ای كه برنگردد، برخورد قاطع می شود
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اشاره كرد: اگر اتوبوس های یكسره بعد از خروج از مرز تا مهلت ۲۴ ساعته در نظر گرفته شده به كشور برنگردند، پرونده شان به كمیسیون تخلفات ارجاع شده و با آنها برخورد قاطع می شود.
قربانی با اشاره به اینكه چذابه تنها مرزی است كه آنها می توانند از آن برای رفتن به عراق استفاده كنند، اعلام نمود: تردد اتوبوس های دربستی یكسره دارای مهلت زمانی است و این اتوبوس ها برای تردد از مرز چذابه تا پیش از ۲۴ مهر ماه امسال یعنی حدود دو هفته دیگر می توانند اقدام نمایند و عبور و مرور اتوبوس های دربستی یكسره تنها تا این تاریخ امكان پذیر است. همین طور از آنجائیكه ممنوعیت تردد درنظر گرفته شده تا ۲۹ مهر ماه ادامه دارد، اتوبوس های یكسره دربستی می توانند بعد از این تاریخ به عراق برای بازگشته و زوار را به كشور بازگردانند.
منبع:

1398/07/12
14:08:41
5.0 / 5
4604
تگهای خبر: حمل و نقل , راهداری , رجا , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
پلات