یك مقام مسئول اعلام كرد:

هما به سود عملیاتی ۴۱ میلیارد تومانی رسید، سود خالص همچنان منفی

هما به سود عملیاتی ۴۱ میلیارد تومانی رسید، سود خالص همچنان منفی

پلات: معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی از رسیدن سود عملیاتی ایران ایر از منفی 226 میلیارد تومان در سال 96 به مثبت 41 میلیارد تومان در سال 97 آگاهی داد.به گزارش پلات به نقل از مهر، شهرام آدم نژاد، امروز یكشنبه ۱۴ مهر ۹۸ در جمع خبرنگاران، از سودده شدن هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران آگاهی داد و اظهار داشت: این شركت در حوزه های اصلی كسب و كار شامل فروش بلیت بار و مسافر، خدمات زمینی، خدمات فنی و مهندسی و كترینگ به سوددهی رسیده است.
وی اضافه كرد: منظور از سود عملیاتی، سود حاصل از فعالیت های عملیاتی شركت ایران ایر است كه این فعالیت ها شامل فعالیت های هسته ای و مكرر شركت شده كه در اساسنامه به آن اشاره شده است.
آدم نژاد اشاره كرد: از دیدگاه تجزیه و تحلیل صورت های مالی، سودعملیاتی مدلول دارترین عدد در صورت سود و زیان شركت است و شاخص اصلی قضاوت در مورد عملكرد مالی كسب و كار شركت ها شمرده می شود.
معاون وزیر راه اشاره كرد: ایران ایر برای نخستین بار طی سالهای گذشته توانست در سال مالی ۹۷، نقطه سر به سر عملیاتی را پشت سر بگذارد و به سود عملیاتی به مبلغ ۴۱ میلیارد تومان برسد.
وی افزود: سود عملیاتی هما در سال مالی ۹۶ منفی ۲۲۶ میلیارد تومان بود.
آدم نژاد اظهار داشت: این موفقیت به سبب عواملی همچون راه اندازی شش مسیر پروازی جدید، استفاده بهینه از ناوگان موجود و مدیریت هزینه ها محقق شده است.
به گفته معاون وزیر راه بااینكه سودعملیاتی سال مالی ۹۷ ایران ایر رقم كوچكی است اما اهمیت آن از این جهت است كه این موفقیت می تواند به اهرمی برای دستیابی به سودهای عملیاتی در سالهای آینده منجر شود.
معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرساز از نقاط تراز مالی ایران ایر مسائلی همچون سهم بالای هزینه های ثابت از كل هزینه ها و عدم امكان استفاده از اهرم های عملیاتی شركت در جهت رشدهای چند برابری عنوان و اظهاركرد: رقم سود خالص ایران ایر همچنان منفی است كه عموما به سبب هزینه های غیرعملیاتی بدست آمده است.
به گفته آدم نژاد یكی دیگر از اصلی ترین هزینه های ایران ایر هزینه های صندوق بازنشستگی است كه در صورت های مالی شركت درج شده است و سالها سبب زیاندهی این شركت بوده است. مواردی چون دو فرودگاهی بودن (مهرآباد و امام)، پروازهای تكمیلی در افزایش هزینه های ایران ایر سهم بالایی دارند.


منبع:

1398/07/14
22:58:15
5.0 / 5
4380
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پلات