از سوی وزیر راه و شهرسازی

قیمت واحدهای طرح ملی مسكن متری ۳ میلیون تومان تعیین شد

قیمت واحدهای طرح ملی مسكن متری ۳ میلیون تومان تعیین شد

به گزارش پلات وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: قیمت تمام شده واحدهای مسكونی در برنامه اقدام ملی بین متری ۲.۵ تا ۳ میلیون تومان است.به گزارش پلات به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی اظهار داشت: جامعه هدف ما در طرح اقدام ملی مسكن چهار دهك، شاملِ دهك های ۳، ۴ و ۵ و ۶ هستند در بعضی از استان ها دهك ۷ هم افزوده می شود. در مورد دهك های یك و دو هم تعهداتی داریم كه با از راه كمیته امداد و بهزیستی یا از راه بنیاد مسكن انقلاب اسلامی و خیرین مسكن ساز برای راه اندازی واحدهای مسكونی این دو دهك هم اقدام می شود.
وزیر راه و شهرسازی در مورد قیمت تمام شده هر واحد مسكونی و هماهنگ كردن آن با واقعیت روز، اعلام نمود: دامنه قیمت های تمام شده هر متر مربع واحد مسكونی در طرح اقدام ملی بین ۲ و نیم تا ۳ میلیون تومان است كه شامل همه اجزای ساختمان می شود.
وی با اشاره به اینكه حتما نباید زمین ها و اراضی ملی برای راه اندازی طرح اقدام ملی مسكن تخصیص یابد، اظهار داشت: كسانیكه زمین دارند به مشاركت بگذارند و در طرح اقدام ملی مشاركت داشته باشند. اینكار بخصوص می تواند در بافت های فرسوده موثر عمل كند.
اسلامی خاطرنشان كرد: در اجرای طرح اقدام ملی مسكن تمامی بانك ها شامل خصوصی و دولتی مكلف شده اند تا تسهیلات مسكن را تخصیص دهند و در اینكار تنها به بانك مسكن اكتفا نشود. در اینكار رئیس جمهور، رئیس مجلس و رئیس بانك مركزی به تمامی بانك ها اعلام شده كه تمامی بانك ها باید تا سقف ۲۰ درصد از تسهیلات بانك خویش را به بحث مسكن اختصاص دهند.
وی اضافه كرد: بحث تسهیلات بانكی با شرایطی كه حالا وجود دارد حتی با ۱۸ درصد سود هنوز هم پاسخگوی نیاز بعضی از دهك ها برای تامین مسكن هست. در عین حال تلاش می شود تا بتوان سود تسهیلات را كمتر كرد. هم اكنون، مشكل اساسی، مكان یابی و انتخاب سازندگان است كه بخشی از آنها انجام در حال انجام می باشد.

1398/07/16
15:13:18
5.0 / 5
4081
تگهای خبر: جامعه , شهر , شهرسازی , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پلات