مدیرعامل راه آهن به پلات خبر داد

جزئیات افتتاح راه آهن بستان آباد - میانه بعلاوه قیمت بلیت

جزئیات افتتاح راه آهن بستان آباد - میانه بعلاوه قیمت بلیت

پلات: مدیرعامل شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران اعلام نمود كه با شروع به كار خط ریلی بستان آباد - میانه و راه اندازی قسمتی از این خط ریلی تا تبریز مسیر هوایی تا تهران نسبت به خط ریلی گذشته پنج ساعت كوتاه تر می شود و این پنجمین پروژه حوزه ریلی است كه در دولت كنونی به بهره برداری می رسد.


سعید رسولی - معاون وزیر راه و شهرسازی - در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در مسافرت اخیر رئیس جمهور به آذربایجان شرقی یكی از مهمترین پروژه ها خط ریلی میانه - بستان آباد بطور ۱۳۲ كیلومتر بود و این پنجمین پروژه ای است كه در حوزه توسعه حمل و نقل ریلی و بعد از همدان، كرمانشاه، ارومیه و رشت به بهره برداری می رسد و شاهد اتصال این منطقه به شبكه سراسری ریلی هستیم.
وی با اشاره به اینكه خط ریلی تبریز - تهران از مراغه عبور می كرد و حدود ۱۲ ساعت و ۳۰ دقیقه سیر آن طول می كشید، اظهار داشت: با بهره برداری از این پروژه، مسیر بستان آباد تا تهران هشت ساعته طی می شود و با اتصال بستان آباد به تبریز كه امیدواریم تا سال آینده به بهره برداری برسد، در صددیم سفر ریلی از تبریز تا تهران را پنج ساعت كوتاه تر نماییم و این یكی از خاصیت های این خط ریلی جدید است.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: یكی از خاصیت های این پروژه این است كه بر خلاف دیگر خطوط ریلی به صورت دو خطه راه اندازی شده است و برمبنای سنت حسنه ای كه از ابتدا داشتیم در همان روز افتتاح ۱۶۰ نفر از خانواده های شهدای بستان آباد و شهرهای مجاور را به مشهد مقدس بردیم كه این قطارها به صورت ۱۰۰ درصد بازسازی شده توسط صنایع داخلی است.
رسولی اظهار داشت: برنامه سیر قطار بستان آباد مشهد به صورت هفته ای سه سفر در ایام شنبه، دوشنبه و پنجشنبه برنامه ریزی شده و بلیت این قطارهای شش تخته ۱۲۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است كه مردم می توانند از آن استفاده كنند. البته بلیت قطار بستان آباد - مشهد از روز پیش از افتتاح به فروش گذاشته شد.
منبع:

1398/09/09
23:11:59
5.0 / 5
4416
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
پلات