طاهرخانی:

حداكثر توان را برای مسكن ملی در تهران گذاشتیم

حداكثر توان را برای مسكن ملی در تهران گذاشتیم

به گزارش پلات معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در مرحله اول، حداكثر ظرفیت خویش را در شهرهای جدید استان های تهران و البرز به میزان بیشتر از ۵۳ هزار واحد به طرح اقدام ملی اختصاص داده ایم و اراضی چندانی برای ثبت نام مجدد در اختیار نداریم.


حبیب الله طاهرخانی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: در شهرهای جدید اطراف تهران و كرج ۵۳ هزار و ۵۰۰ واحد در چارچوب طرح اقدام ملی ارائه و ثبت نام مرحله ی اول برای تمامی واحدها صورت گرفته است. البته تعداد زیادی از كسانی كه ثبت نام می كنند واجد شرایط چهارگانه نیستند. ازاین رو غربال می شوند و قاعدتا در مرحله دوم ثبت نام مجدد از واجدین شرایط صورت می گیرد.
وی ادامه داد: در شهر جدید پردیس ۳۰۰۰ واحد، در پرند ۲۰ هزار، در هشتگرد ۱۵ هزار و در ایوانكی ۱۵ هزار و ۵۰۰ واحد در چارچوب طرح اقدام ملی عرضه شده و ثبت نام صورت گرفته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این كه بیشترین سهم در استان های تهران و البرز را مجموعه شهرهای جدید به عهده گرفته است، اظهار داشت: ما حداكثر ظرفیت و اراضی در اختیار را برای طرح اقدام ملی عرضه كردیم و حدودا اراضی به منظور واگذاری مجدد در شهرهای جدید اطراف تهران و كرج نداریم.
طاهرخانی درباره این مورد كه عنوان می شود امكان دارد طرح اقدام ملی هم همانند مسكن مهر، بسیار دیرتر از زمان مقرر تحویل شود اظهار داشت: مسكن مهر از نظر ابنیه به پایان رسیده و مشكل اصلی واگذاری ها ناشی از تامین زیرساخت های كلان همچون دسترسی های بزرگ مقیاس، آب، برق، گاز و خدمات است. اما طرح اقدام ملی را عموما در اراضی تعریف كردیم كه زیرساخت های لازم را دارد. بنابراین با مشكل كمتری در این حوزه مواجهیم. امیدواریم در واگذاری واحدها با تاخیر مواجه نباشیم و ظرف دو سال تحویل دهیم.
مترو هشتگرد بزودی افتتاح می شود
وی درباره زمان افتتاح مترو هشتگرد اظهار داشت: قطار برقی گلشهر ـ هشتگرد بزودی افتتاح می شود و مسافرگیری خواهد نمود. در حال انجام هماهنگی های لازم با شركت بهره بردار مترو هستیم و در آینده نزدیك زمان افتتاح را اطلاع رسانی می نماییم.
مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید هم چنین دستگاه اجراكننده مترو پرند را شهرداری تهران دانست و اظهار داشت: سال قبل توافق و كمك هم كردیم تا شهرداری بتواند تجهیز كارگاه كند. پیمانكار این پروژه مطالباتی دارد و دنبال چاره اساسی هستیم. با شهرداری جلساتی را برگزار كرده ایم و به محض دستیابی به جمع بندی، اطلاع رسانی می نماییم.
وی در پاسخ به این سؤال كه علت تاخیر در واگذاری برخی واحدهای مسكن مهر پرند چیست، اظهار نمود: بعضی از پروژه های مپسا كه حدود ۵۰۰۰ واحد است حالتی شبیه خودمالكی دارد و مدیریت كار دست خودشان است. اختلافاتی بین مپسا و پیمانكارانی كه به تعهدات خود عمل نكرده اند اتفاق افتاده است. حدود ۴۰۰۰ واحد را تحویل دادند و تعدادی مثل پروژه تكسام به علت اختلاف بین تعاونی و پیمانكاران، معطل مانده است.
مترو پردیس سال ۱۴۰۳ افتتاح می شود
طاهرخانی درباره آخرین وضعیت مترو پردیس هم اظهار داشت: مترو پردیس ردیف ملی دارد و تلاش این است كه كلنگ اجرایی به زمین بخورد. قطار برقی پردیس، پروژه عظیمی است كه حدود ۱۳ كیلومتر تونل دارد و پیشبینی این است كه سال ۱۴۰۳ به بهره برداری برسد.1398/10/03
13:06:41
5.0 / 5
4315
تگهای خبر: پروژه , ثبت نام , خدمات , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پلات