مدیركل توسعه كارآفرینی وزارت كار تاكید كرد

استارت آپها فضای رشد می خواهند

استارت آپها فضای رشد می خواهند

به گزارش پلات مدیركل توسعه كارآفرینی وزارت كار بر حمایت ویژه از كارآفرینان نوپا تصریح كرد و اظهار داشت: باید فضایی برای رشد استارت آپها و كارآفرینان فراهم گردد تا بتوانند وارد عرصه رقابتهای بین المللی شوند و علاوه بر صادرات، اشتغالزایی و ارزآوری داشته باشند.رحیم سرهنگی در گفتگو با ایسنا، درباره پشتیبانی از استارت آپها و كسب وكارهای نوپا، اظهار داشت: مهم ترین كاری كه هم اكنون برای پشتیبانی از كسب و كارهای نوپا باید صورت گیرد و برای بخش خصوصی چندان نمی صرفد كه دنبال كند، بحث شبكه سازی بین اجزا است و معتقدیم كه دولت باید شرایط را برای شبكه سازی فراهم آورد.

وی اضافه كرد: طبعا باید محیطی را برای همه كسانی كه در حوزه استارت آپهای تولید محتوا یا استارت آپهای حمل و نقل فعالیت می نمایند، ایجاد نماییم كه همه آنها به یكدیگر متصل شوند و گروه های بزرگتری را به وجود آورند.

ایجاد فضایی برای رشد استارت آپها و كارآفرینان

مدیركل دفتر توسعه كارآفرینی و بهره وری نیروی كار وزارت كار شبكه سازی را وظیفه دولت دانست و اظهار داشت: فضایی از جانب دولت باید فراهم گردد كه استارت آپها بتوانند در آن رشد كنند چون استارت آپها در آغاز راه شكننده هستند و لازم است فضایی به وجود آوریم و از آنها محافظت نماییم تا در این پلتفرم رشد كنند و به كار خود ادامه دهند.

سرهنگی بر ضرورت حمایت ویژه از كارآفرینان تصریح كرد و اظهار داشت: جنس پشتیبانی از كارآفرینان از جنس دادن وام نیست. ما باید تلاش نماییم كسب و كارهایی كه وارد رقابتهای بین المللی شدند و در بازارهای منطقه ای عرضه محصول دارند، مورد حمایت قرار بدهیم تا در رقابت با سایر شركتهای خارجی موفق شوند و به عمق بازارهای هدف نفوذ كنند.

به گفته وی، باید از كارآفرینان پیشرو و نوآور كه در دنیا بازار فروش دارند و با برند می فروشند و ضمن صادرات به اشتغال وارزآوری كمك می كنند، به صورت ویژه حمایت كرد.

آیین نامه پشتیبانی از كارآفرینان در كمیسیون اقتصادی دولت

مدیركل دفتر توسعه كارآفرینی و بهره وری نیروی كار وزارت كار با اشاره به ارسال آئین نامه پشتیبانی از كارآفرینان پیشرو به دولت درباره روند تصویب آن، اظهار داشت: آئین نامه بیشتر از یك ماه است به هیات دولت رفته و مراحل آن در كمیسیون اقتصادی دولت در دست بررسی می باشد كه اگر تصویب شود تسهیل كننده است. تابحال دو جلسه برگزار و در مورد مفاد هجده گانه آئین نامه بحث شده و دستگاهها به همفكری رسیده اند.

وی با اشاره به اینكه مراحل بررسی آئین نامه باید طی شود، اظهار داشت: در این آئین نامه تاكید گردیده است كه اگر كارآفرینی به سطح مشخصی از فروش و صادرات و اشتغال رسید و در بازارهای بین المللی قدرت عرضه و فروش داشت، مورد حمایت ویژه قرار گیرد.

به گزارش پلات به نقل از ایسنا، در جهت پشتیبانی از كارآفرینان برتر و پیشرو، آئین نامه ای از جانب وزارت كار به هیات دولت ارسال شده است. در این آئین نامه مشوق هایی برای كارآفرینان در حوزه تجارت خارجی، سرمایه گذاری، مشاركت با شركتهای خارجی و پیشبینی ویزا و خط سبز گمركی درنظر گرفته شده است.
1398/10/07
09:59:37
5.0 / 5
4113
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پلات