اجاره هواپیمای در حدنو برای نوسازی ناوگان ایران

اجاره هواپیمای در حدنو برای نوسازی ناوگان ایران

به گزارش پلات بعضی از شركت های هواپیمایی داخلی در حال رایزنی برای اجاره هواپیماهای دست دوم با سال ساخت پایین و حدودا نو هستند تا از این طریق مشكل تأمین و نوسازی ناوگان را تا حدودی در صنعت هوانوردی حل كرده باشند.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، هم اكنون حدود ۲۲۰ فروند هواپیما در ناوگان هوایی كشور در حال عملیات بوده كه به قول سیاوش امیر مكری -مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی كشور- عمر آنها به صورت متوسط حدودا بین ۱۹ تا ۲۰ سال است. البته در دوره برجام ایران قراردادهای گوناگونی با سازندگان بزرگ هواپیما همچون بوئینگ و ایرباس برای ورود هواپیمای جدید و نوسازی ناوگان به امضا رسید.
در همان زمان عباس آخوندی -وزیر سابق راه و شهرسازی- بهمن ماه سال 1394 با حضور در مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح جزئیات پیش نویس قراردادهای ایران برای ورود هواپیماهای جدید به كشور، اظهار داشت: بر مبنای قرارداد با دو شركت هواپیمایی ایرباس و ای تی آر، 138 فروند هواپیما برای نوسازی كل سیستم هواپیمایی از سالجاری میلادی وارد ناوگانی هواپیمایی كشور می شود اما بعد از چندی این قراردادها با خروج ترامپ از توافق كشورهای 1+5 لغو و تعلیق شد و تنها بخش كوچكی از این توافقات فرصت ورود به كشور را پیدا كردند.
یكی از طریق های تأمین و نوسازی ناوگان هوایی اجاره هواپیماست كه بر مبنای آخرین اخبار و اطلاعات بدست آمده خبرنگار ایسنا بعضی از ایرلاین های داخلی در كوشش برای اجاره هواپیماهای دست دوم با عمر چند ساله و حدودا نو هستند تا بتوانند از این طریق به اهداف خود دست یابند.
هواپیماهای در حال توافق از انواع كوچك و پهن پیكر است كه البته فرایند مذاكرات ایرلاین ها همچنان ادامه دارد و در صورت قطعی شدن و واردات این هواپیماها شاهد رونمایی از آن توسط شركت های هواپیمایی خواهیم بود.1398/10/16
13:23:23
5.0 / 5
4542
تگهای خبر: رجا , سیستم , شهر , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
پلات