وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد

كوشش برای تكمیل آزادراه تهران - شمال تا اختتام دولت

كوشش برای تكمیل آزادراه تهران - شمال تا اختتام دولت

به گزارش پلات وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: باتوجه به دستور ویژه رئیس جمهور، همه تلاش مان را می نماییم كه آزادراه تهران - شمال تا اختتام دولت دوازدهم تكمیل شود و مردم بتوانند راحت تر مسیر تهران - شمال را طی كنند.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، محمد اسلامی امروز (سه شنبه) در حاشیه مراسم افتتاح قطعه نخست آزادراه تهران - شمال اظهار نمود: همیشه برای مردم ایران رفتن به شمال از مسیر جاده قدیم تهران - چالوس دغدغه و پر زحمت بوده است كه حالا علاوه بر قطعه چهارم، قطعه یك آن افتتاح شد.
وی خطاب به رئیس جمهور ابراز امیدواری كرد با دستوری كه درباره راه اندازی باند رفت از قطعه دوم آزادراه تهران - شمال تا اختتام دولت دوازدهم صادر شده و از طرف دیگر آغاز عملیات ساخت باند دوم ۱۵ كیلومتر از مرزن آباد تا دزدبن، مردم بتوانند سریع تر و روان تر مسافت تهران تا شمال را طی كنند.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه یكی از مهمترین قطعات و بخش های آزادراه - تهران شمال قطعه نخست آن است، افزود: با شروع به كار این قطعه نه تنها حدود ۶۰ كیلومتر از مسیر تهران تا چالوس كوتاه شد، بلكه حداقل یك ساعت و نیم از زمان سفر مردم نیز كمتر می شود. همین طور برمبنای برآوردهای اولیه صورت گرفته حدود ۸۶ میلیون لیتر مصرف بنزین در سال ناشی از افتتاح این پروژه صرفه جویی خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه همه دست اندركاران در این آزادراه از وزارت راه و شهرسازی تا بنیاد مستضعفان و شركت های راهسازی فعال، تلاش شان را انجام می دهند تا دستور رئیس جمهور درباره تكمیل آزادراه تهران - شمال اجرایی شود، اظهار داشت: هم اكنون در هر استانی كه وارد می شویم، آنجا تبدیل به كارگاه راهسازی شده است و همه شركت ها خوشبختانه فعال می باشند و سازمان برنامه و بودجه نیز به صورت ویژه از این طرح ها پشتیبانی كرده است.
اسلامی با اشاره به اینكه تا اختتام دولت دوازدهم ۵۸۵ كیلومتر آزادراه به شبكه آزادراهی كشور اضافه خواهد شد، اعلام نمود: تابحال در دولت تدبیر و امید ۳۰۰ كیلومتر آزادراه ساخته شده است و نهایتاً تا اختتام دولت با این عملكرد می توانیم ۳۵ درصد طول آزادراه های كشور را افزایش دهیم.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به توسعه زیربناهای حمل و نقل در امتداد كاهش حجم ترافیك و حوادث جاده ای اظهار داشت: امسال ۷۳۲ كیلومتر بزرگراه به بزرگراه های كشور اضافه كرده ایم كه البته شامل راه اندازی بزرگراه های جدید و تبدیل راه های اصلی به بزرگراه است. همین طور در زمینه راه های روستایی تابحال ۱۰۰۰ كیلومتر راه روستایی راه اندازی و تكمیل شده است و هزار كیلومتر دیگر نیز در دست اجرا بوده كه نزولات آسمانی، قدری سرعت ما را دراین زمینه كاهش داده است.
ایشان سپس صحبت های خود از عملكرد وزیر سابق راه و شهرسازی و همین طور رئیس سابق بنیاد مستضعفان، مسئولان سابق شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور و شركت های خصوصی فعال در این پروژه برای پیگیری ساخت و تكمیل این آزادراه قدردانی كرد.
منبع:

1398/12/06
15:50:37
5.0 / 5
3618
تگهای خبر: پروژه , حمل و نقل , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
دوستان پلات
پلات