یك مقام مسئول اعلام كرد:

اخطار سازمان راهداری نسبت به برفی بودن جاده ها

اخطار سازمان راهداری نسبت به برفی بودن جاده ها

به گزارش پلات معاون سازمان راهداری، ضمن تشریح تمهیدات آن سازمان در جاده های كشور با عنایت به بارش ها، از آمادگی كامل سازمان در جاده های كشور اطلاع داد.به گزارش پلات به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حیدر مطاعی ضمن تاكید بر اینكه شهروندان از سفرهای غیرضروری اجتناب كنند، اظهار داشت: سازمان با عنایت به بارش های فعلی كه در ادامه به برف تبدیل می شود، آمادگی كامل برای مدیریت راههای كشور را دارد؛ این در شرایطی است كه تمهیدات این سازمان شامل استقرار راهداران، ماشین آلات و تجهیز راهدارخانه ها است كه بخصوص در استان های پربارش همچون لرستان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، اصفهان، مركزی، همدان، كرمانشاه، تهران و البرز به كار گرفته شده است.
وی افزود: پیشبینی بارش های سیل آسا و رانش در استان لرستان شده است و در راه های مواصلاتی لرستان، تجهیزات بیشتری مستقر شده اند.
مطاعی اظهار داشت: در جاده های استان های شمالی هم با عنایت به بار ترافیكی تمهیدات لازم در مورد تجهیزات و ماشین آلات اندیشیده شده است.
معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به اینكه بر مبنای پیشبینی ها در جاده چالوس احتمال بارش برف سنگین وجود دارد، توضیح داد: در ستاد مركزی سازمان راهداری، با دوربین ها و در راهدارخانه ها و مسیر، جاده ها رصد می شوند؛ ضمن اینكه تلاش می نماییم تا حد امكان و بدون خطر، جاده های مواصلاتی باز باشند.
وی جاده پلدختر- خرم آباد را همچون محورهای دارای مشكل نامید و اظهار داشت: همفكری ها و تعاملات لازم با همكاران استانی برای رفع مشكلات احتمالی راه ها وجود دارد.
به گفته معاون سازمان راهداری، با عنایت به احتمال ریزش كوه، سقوط بهمن و آبگرفتگی، شهروندان به جد از سفرهای غیرضروری بپرهیزند.
وی خاطرنشان كرد: شهروندان برای آگاهی از وضعیت راه ها با سامانه ۱۴۱ تماس بگیرند.

1398/12/08
10:13:07
5.0 / 5
3955
تگهای خبر: جت , حمل و نقل , خانه , راهداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
پلات