برگزاری اولین جلسه بررسی دستمزد كارگران

چراغ سبز وزارت كار به تشكیل جلسه دستمزد 99

چراغ سبز وزارت كار به تشكیل جلسه دستمزد 99

به گزارش پلات در حالیكه نشست دستمزد كارگران طی هفته گذشته در سایه شیوع كروناویروس لغو شده بود خبرهای از آن حكایت می كند كه اولین نشست دستمزد سال ۹۹ كارگران این هفته برگزار می گردد.به گزارش پلات به نقل از ایسنا، بعد از آنكه اعضای كمیته دستمزد شورایعالی كار در آخرین نشست خود روی رقم سبد معیشت كارگران به توافق رسیدند و هزینه ماهانه سبد معیشت خانوارهای كارگری را ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان اعلام كردند، مقرر شد تا نشست بررسی دستمزد كارگران، هفته گذشته در شورایعالی كار برگزار گردد اما این نشست به علت ملاحظات ناشی از شیوع كروناویروس تشكیل نشد و مقامات كارگری از وزارت كار خواستند تا با عنایت به اندك زمان باقی مانده تا آخر سال هرچه سریع تر به مبحث دستمزد سال ۹۹ ورود كند. آنها همینطور پیشنهاد كردند كه در شرایط قرنطینه و به صورت غیر حضوری هم آمادگی چانه زنی و ورود به مذاكرات دستمزد كارگران را دارند.

با لغو جلسه دستمزد شورایعالی كار، زمزمه های موكول شدن تعیین دستمزد كارگران به سال بعد شنیده شد و این امر موجبات نگرانی نمایندگان كارگری و هشدارها نسبت به آثار و نتایج ناشی از عدم تصمیم گیری مزد را به دنبال داشت در نهایت با توجه به فرصت باقیمانده تا آخر سال و درخواست و اصرار نمایندگان كارگری برای برگزاری هرچه سریع تر جلسات با همراهی و مساعدت و نگاه مثبت وزارت كار برای تعیین تكلیف دستمزد بیشتر از ۱۳ میلیون كارگر ایرانی و پیشگیری از نگرانی جامعه كارگری، جلسه شورایعالی كار سه شنبه این هفته برگزار می گردد.

در همین حال یك عضو كانون عالی شورای اسلامی كار با تایید این خبر به ایسنا، اظهار داشت: بعد از كش و قوس های فراوان و وقفه ای كه در برگزاری جلسات دستمزد شورایعالی كار به وجود آمد، قرار شد به شكل جدی به مذاكرات مزد سال ۹۹ ورود نماییم و جلسه ای در این خصوص هفته گذشته برگزار گردد اما به علت ملاحظات ناشی از انتشار ویروس كرونا این جلسه لغو شد و آگاه شدیم كه سه شنبه این هفته اولین نشست بررسی دستمزد سال ۹۹ تشكیل خواهد شد.

وی تصریح كرد: این جلسه به منظور تعیین رقم دستمزد نیست بلكه نزدیك كردن دیدگاههای شركای اجتماعی و مباحث مقدماتی است و بحث اصلی در مورد هزینه سبد معیشت كارگران است كه هفته های قبل به نتیجه رسید و باید دید چه میزان از رقم ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومانی كه روی آن توافق كردیم بعنوان حداقل دستمزد سال آینده تعیین می شود.

به گزارش پلات به نقل از ایسنا، اعضای كمیته دستمزد شورایعالی كار در آخرین نشست خود هزینه سبد معیشت خانوارهای كارگری را ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان اعلام نمودند كه نسبت به رقم سال قبل یك میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش داشته است. این رقم مبنای مذاكرات و گفت وگوهای میان گروه كارگری و كارفرمایی در جلسات دستمزد شورایعالی كار خواهد بود.
1398/12/19
21:22:28
5.0 / 5
3712
تگهای خبر: جامعه , جت , دستمزد , كارفرما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
پلات