جزئیات پرداخت وام ۲میلیون تومانی به كارگران ساختمانی

جزئیات پرداخت وام ۲میلیون تومانی به كارگران ساختمانی

به گزارش پلات یك عضو كانون عالی شوراهای اسلامی كار از ثبت نام ۷۰ هزار نفر از كارگران صدمه دیده از كرونا در سامانه ثبت درخواست بیمه بیكاری اطلاع داد و اظهار داشت: به كارگران ساختمانی كه تحت تأثیر كرونا از كار بیكار شده اند دو میلیون تومان وام با بهره پایین پرداخت می شود.


علی اصلانی در گفتگو با ایسنا، درباره اختصاص ۵۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار به صندوق بیمه بیكاری برای پشتیبانی از كارگران صدمه دیده از كرونا اظهار داشت: یكی از مصوبات اخیر نشست اقتصادی ستاد مقابله با كرونا پرداخت ۵۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار جهت پرداخت بیمه بیكاری به تمام مشاغل و صنوف بود. طبق قانون، مقرری بیمه بیكاری به كسانی تعلق می گیرد كه حداقل یك سال سابقه كار داشته باشند ولی در شرایط حاضر این محدودیت برداشته شده است.
وی افزود: كارگری كه سه تا چهار ماه سابقه كار داشته و به علت كرونا كارش را از دست داده باشد هم می تواند درخواست بیمه بیكاری بدهد و از منابع تخصیص داده شده استفاده نماید. این اعتبار در اختیار سازمان تأمین اجتماعی و صندوق بیمه بیكاری قرار می گیرد و به كارگران صدمه دیده از كرونا داده می شود.
اصلانی از ثبت نام ۷۰ هزار نفر در سامانه ثبت درخواست بیمه بیكاری اطلاع داد و اظهار داشت: از راه این سامانه كه به تأمین اجتماعی متصل است، كارگران صدمه دیده و متقاضی بیمه بیكاری شناسایی و مشمول دریافت مقرری بیمه بیكاری می شوند.
عضو كانون عالی شوراهای اسلامی كار همینطور به تصمیم وزارت كار برای پشتیبانی از كارگران ساختمانی اشاره نمود و اظهار داشت: در ستادی كه به این منظور در وزارت كار شكل گرفته مقرر شد ;i كارگران ساختمانی هم كه به شكلی تحت تأثیر كرونا شغل خویش را از دست داده و از كار بیكار شده اند، حمایت شوند.
وی اضافه كرد: بخش اعظمی از كارگران ساختمانی نقاش هستند و به علت كرونا از اسفند ماه بیكار شدند كه در ستاد وزارت كار پیشنهاد شد به هر كارگر ساختمانی كه از راه انجمن های صنفی شناسایی و به تأمین اجتماعی معرفی شوند، مبلغ دو میلیون تومان وام با بهره پایین اختصاص پیدا كند.
به گزارش پلات به نقل از ایسنا، اختصاص ۵۰۰۰ میلیارد تومان منابع به صندوق بیمه بیكاری جهت پشتیبانی از كارگران صدمه دیده از كرونا یكی از مصوبات اخیر ستاد مقابله با كرونا در دولت بود.1399/01/14
00:23:43
5.0 / 5
3448
تگهای خبر: ثبت نام , جت , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
پلات