تعویق سفرهای هوایی تا 6 ماه دیگر

تعویق سفرهای هوایی تا 6 ماه دیگر

پلات: تحقیقات و نظرسنجی های صورت گرفته توسط سازمان بین المللی حمل و نقل هوایی یاتا حاكی از آنست كه حداقل 40 درصد از مسافران، سفرهای هوایی خودرا دست كم به مدت شش ماه به تعویق خواهند انداخت.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، كارشناسان و مفسرین فعال در سازمان بین المللی حمل و نقل هوایی یاتا (IATA) اخیرا در نظر سنجی و تحقیقات جدید صورت گرفته دریافت و اعلام نمودند كه حدود نیمی از مسافران در كشورهای مختلف جهان، تصمیم گرفته اند پرواز و سفرهای هوایی خودرا حداقل به مدت ۶ ماه یا بیشتر به تعویق بیاندازند تا از بقعه شیوع گسترده ویروس خطرناك و مرگبار كرونا گذر كنند.
بر اساس گزارش Anadolu Agency، این در حالیست كه ۶۰ درصد از مسافران در كشورهای مختلف جهان انتظار دارند كه یك تا دو ماه آینده شیوع و همه گیری ویروس كرونا تحت كنترل قرار گیرد و آنها قادر باشند پرواز و سفرهای هوایی خودرا از سر بگیرند.
الكساندر دژونیاك، مدیر ارشد اجرایی یاتا با انتشار اطلاعیه ای در این خصوص اشاره كرد: صنعت هوایی حتی بعد از اختتام بحران كرونا نیز همچنان تحت تاثیر ركود شدید اقتصادی ناشی از همه گیری بیماری كووید-۱۹ بحران زده خواهد ماند.
ایشان سپس اظهاراتش اضافه كرد: انتظار می رود همزمان با لغو محدودیتهای سختگیرانه در كشور های مختلف و همین طور بازگشایی مرزهای هوایی در سراسر جهان، حجم تقاضای مسافران و پرواز به مقاصد مختلف روند افزایشی را تجربه كند.
بر اساس گزارش یاتا برآورد شده است كه درآمدزایی شركت های هواپیمایی امسال میلادی با یك كاهش ۵۵ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۹ میلادی، به ۳۱۴ میلیارد دلار كم شود. همین طور پیش بینی شده است تقاضای مسافران برای سفرهای هوایی در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ نیز همچنان نسبت به زمان مشابه سال قبل با یك كاهش ۸۰ درصدی مواجه شود.
تابحال حجم ترافیك هوایی ۲۹۰ ایرلاین در سراسر جهان، با ۸۲ درصد كاهش روبه رو بوده است.
منبع:

1399/02/04
20:24:09
5.0 / 5
2697
تگهای خبر: حمل و نقل , سفر , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
پلات