معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم اعلام كرد

افتتاح نیم میلیون مترمربع فضای آموزشی و رفاهی تا آخر سال

افتتاح نیم میلیون مترمربع فضای آموزشی و رفاهی تا آخر سال

به گزارش پلات معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از افتتاح حدود نیم میلیون مترمربع فضاهای آموزشی، كمك آموزشی، پژوهشی، رفاهی و خدماتی در دانشگاه ها، مراكز آموزشی، پژوهشی و پارك های علم و فناوری تا آخر سال ۱۳۹۹ اطلاع داد.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، دکتر محمدتقی نظرپور ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: دانشگاه ها و مراکز آموزشی، پژوهشی و فناوری بعنوان کانون های اصلی تولید دانش و فناوری جایگاه ویژه ای در رشد و بالندگی آموزش عالی کشور دارا هستند. تولید علم با عنایت به پیشرفت سریع علم و دانش در جهان نیازمند بازبینی است، ازاین رو سوق دادن دانشگاه ها به سمت دانشگاه نسل سوم و چهارم همراه با تولید دانش مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان و بسترسازی برای اشتغال جوانان و روزآمد کردن و ارتقای علمی و فناوری دانشگاه ها و مراکز پژوهشی به منظور دستیابی ایران ۱۴۰۴ به جایگاه اول منطقه در اولویت برنامه های آموزش عالی قرار دارد.
به قول معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، دانشگاه ها و مراکز آموزشی، پژوهشی و فناوری برای دستیابی به اهداف پیشبینی شده در اسناد بالادستی نیازمند توسعه متناسب زیرساخت ها با اهداف سیاست گذاری شده به همراه تأمین منابع لازم هستند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، وی ادامه داد: هم اکنون تعداد ۲۶۰ طرح عمرانی با زیربنای حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار مترمربع با کاربری های آموزشی، کمک آموزشی، پژوهشی، رفاهی و خدماتی در دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و پارک های علم و فناوری در دست راه اندازی است. هم اکنون، تعداد ۷۶ پروژه از کل ۲۶۰ طرح با زیربنای حدودی ۵۱۵ هزار مترمربع از پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد برخوردار می باشند که امیدواریم با تأمین بودجه موردنیاز امسال به بهره برداری برسند.
دکتر نظرپور در ادامه تصریح کرد: ۵۳ پروژه در دانشگاه ها، مراکز آموزشی، پژوهشی و فناوری با پیشرفت فیزیکی بین ۵۰ تا ۷۰ درصد و با زیربنای حدودی ۲۶۸ هزار مترمربع وجود دارند که با مساعدت و همت مسؤلان و در صورت تأمین اعتبار به مبلغ ۵، ۹۰۰ میلیارد ریال، امکان افتتاح و بهره برداری از آنها امسال و یا حداکثر در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۰ فراهم خواهد شد.1399/02/09
13:27:23
5.0 / 5
2797
تگهای خبر: آموزش , پروژه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پلات