نرخ بیكاری آمریكا دو رقمی می شود؟

نرخ بیكاری آمریكا دو رقمی می شود؟

به گزارش پلات، یكی از بزرگترین بانك های آمریكایی پیش بینی نمود نرخ بیكاری در این كشور به ۱۵ درصد برسد.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، بانک آف امریکا در گزارشی به بررسی وضعیت بازار کار در آمریکا پرداخت و اخطار داد با عنایت به بیکار شدن ۲۲ میلیون آمریکایی در ماه آوریل، این احتمال وجود دارد که نرخ بیکاری برای اولین بار در ۲۰ سال گذشته دو رقمی شده و به ۱۵ درصد افزایش پیدا کند.
الکساندر لین، کارشناس اقتصادی این بانک اظهار داشت: نرخ بیکاری در ماه آوریل مبین نتایج جدی کووید-۱۹ بر روی اقتصاد آمریکا خواهد بود.
طبق پیشبینی این بانک، نرخ مشارکت در امریکا هم که شمار جمعیت فعال در بازار کار به کل جمعیت را می سنجد با کاهشی محسوس مواجه خواهد شد و به ۶۰ درصد می رسد.
به قول بنک آف امریکا، احیانا رشد نرخ دستمزد به کمترین سطح تاریخی خود خواهد رسید و زیان بزرگ کسب و کارها و کار کردن با حداقل ظرفیت سبب خواهد شد تا میزان درآمد و قدرت خرید شاغلین آمریکایی کاهش پیدا کند.
به قول این بانک، ایالت های کالیفرنیا، نیویورک و پنسیلوانیا احیانا بیشترین خسارت را از انتشار کرونا در میان ایالت های مختلف متحمل خواهند شد و نرخ بیکاری در آنها افزایشی محسوس خواهد داشت.
تام گیمبل، کارشناس بازار کار در موسسه " لازال نتورک” اظهار داشت: خیلی از کارفرمایان برنامه خود برای استخدام نیروهای جدید را تا مشخص شدن وضعیت به تاخیر انداخته اند و برخی هم به نیروهای خود گفته اند در خانه بمانند و دورکاری کنند. با این وجود شمار استخدام های جدید بیشتر از انتظارات قبلی بوده است.
متوسط نرخ بیکاری آمریکا در بازه زمانی ۱۹۴۸ تا ۲۰۱۹ معادل ۵.۷۳ درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به نوامبر ۱۹۸۲ با ۱۰.۸ درصد و کمترین نرخ ثبت شده هم مربوط به می ۱۹۵۳ با ۲.۵ درصد بوه است.
آمریکا حالا اصلی ترین کانون درگیر با کرونا در جهان است و بیشتر از ۷۲ هزار آمریکایی جان خویش را بر اثر مبتلا شدن به کرونا از دست داده اند.1399/02/20
21:08:48
5.0 / 5
3012
تگهای خبر: خانه , دستمزد , كارفرما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
پلات