جزئیات تازه از كشتی به گل نشسته ایرانی در سنگاپور

جزئیات تازه از كشتی به گل نشسته ایرانی در سنگاپور

به گزارش پلات رئیس سازمان بنادر و دریانوردی اعلام نمود: لطمه وارد شده به كشتی باری ایرانی در تنگه سنگاپور به سبب به گل نشستن بوده و اقدامات لازم جهت بررسی این سانحه و نجات این كشتی در دستور كار قرار گرفته است.


محمد راستاد در گفت و گو با ایسنا درباره به گل نشستن و لطمه دیدن کشتی باری ایرانی در تنگه سنگاپور و جزئیات آن اظهار نمود: برمبنای آخرین اطلاعات رسیده، کشتی باری ایرانی مورد نظر که متعلق به شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بوده است، در تنگه سنگاپور از مسیر منحرف شده و به گل نشسته و طبیعتاً بدنه کشتی لطمه دیده اما خوشبختانه هیچ مشکلی برای خدمه کشتی و نیروی انسانی آن به وجود نیامده است.
وی اضافه کرد: اقدامات لازم جهت بررسی میزان خسارت و چگونگی اقدام برای رفع اشکال این کشتی از طرف شرکت مالک در حال انجام می باشد.
رییس سازمان بنادر و دریانوردی افزود: کمیته رسیدگی نیز پس انجام و تکمیل عملیات نجات بررسی خودش را درباره چرایی وقوع این حادثه شروع می کند و بعد از مشخص شدن نتیجه حادثه، آنرا با جزئیات اعلام خواهیم کرد.
راستاد در پاسخ به سوالی درباره اینکه با توجه به این که تصاویر انتشار یافته از این حادثه نشان میدهد کشتی دیگری کنار این کشتی ایرانی حضور داشته است آیا مباحث مطرح شده درباره لطمه وارد شده بوسیله کشتی خارجی را تایید می کنید یا خیر؟ اظهار داشت: برمبنای اطلاعات بدست آمده، خمش به وجود آمده در بدنه کشتی و لطمه قابل مشاهده در تصاویر انتشار یافته ناشی از به گل نشستن آن بوده است اما جزئیات میزان خسارت و علل و عوامل حادثه بعد از بررسی تیم سوانح اطلاع رسانی خواهد شد.
وی با اعلان اینکه شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با خدمه کشتی باری ایرانی ارتباط برقرار کرده اند، افزود: هم اکنون اولویت با عملیات نجات کشتی است که همچنان در محل مورد نظر بوده و به گل نشسته است. برای عملیات نجات از تیم نجات بومی استفاده خواهد شد.
منبع:

1399/02/26
14:22:35
5.0 / 5
2536
تگهای خبر: بنادر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
پلات