معاون وزیر راه خبر داد:

عرضه مسكن در بورس با سازوكار صندوق زمین و ساختمان

عرضه مسكن در بورس با سازوكار صندوق زمین و ساختمان

پلات: معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از اصلاح بخشنامه قانون صندوق های زمین و ساختمان و امكان عرضه پروژه های ساخت و ساز در بورس با بهره گیری از این صندوق ها آگاهی داد.به گزارش پلات به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده با اشاره به اینکه در مرحله دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن حدود ۵۳۰ نفر از راه سامانه اینترنتی و بیشتر از ۸۰۰ هزار نفر از راه پیامک ثبت نام کردند، اظهار داشت: افرادی که در مرحله دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن از راه پیامک ثبت نام کردند به محض مناسب شدن شرایط بهداشتی جامعه، به آنها اعلام می شود تا مدارک خویش را در سایت tem.mrud.ir کامل کنند تا امکان پالایش آنها وجود داشته باشد.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: افرادی که در مرحله دوم ثبت نام اقدام ملی مسکن از راه سامانه اینترنتی ثبت نام کردند که در حدود ۵۳۰ هزار نفر بودند پالایش اصلی آنها که مبحث فرم"ج"بوده تمام شده و ظرف چند روز آینده باقیمانده پالایش ها که شامل مالکیت سندی و ملکی است انجام می شود و به آن دسته از متقاضیان که پالایش آنها مثبت ارزیابی شود پیامکی ارسال خواهد شد تا برای تشکیل پرونده اقدام نمایند.
محمودزاده همینطور درباره حضور بخش مسکن در بازار سرمایه و امکان بهره مندی از این فضا برای فعالان بخش مسکن، توضیح داد: در مورد استفاده از بازار سرمایه و ورود بخش مسکن به بازار سرمایه، با عنایت به رویکرد وزارت راه و شهرسازی برای افزایش تولید مسکن، تعادل بخشی به بازار مسکن و جبران کمبودهایی که وجود دارد، پیشتر با سازمان بورس توافقاتی حاصل و پروژه هایی هماهنگ شد.
وی خاطرنشان کرد: با عنایت به این که برای ورود یکسری از شرکت های ساختمانی به صندوق زمین و مسکن مشکلات و موانع قانونی وجود داشت، اصلاح آیین نامه قانون ساماندهی در مدار انجام قرار گرفت که اصلاحات قبلاً به دولت ارسال شده بود. الان و تا این تاریخ اصلاح قانون ساماندهی و پشتیبانی از عرضه و تولید مسکن به تصویب کمیته های تخصصی دولت رسیده است و پیشبینی می شود که در جلسات اصلی دولت و بزودی مصوب شود و قابلیت اجرایی یابد.
محمودزاده اظهار داشت: با تصویب و ابلاغ اصلاحات قانون ساماندهی و پشتیبانی از عرضه و تولید مسکن، حجم زیادی از پروژه های تولید انبوه مسکن و خدمات در سرتاسر کشور از راه بورس معرفی می گردند تا افرادی که علاقه مند به سرمایه گذاری هستند در این بخش سرمایه گذاری کنند. با این روش، هم ارزش افزوده و هم سرمایه گذاری مطمئنی در بازار اقتصادی ایجاد می شود.
وی افزود: از راه بازار سرمایه برای تأمین منابع مالی پروژه ها و مبحث تابلوی تخصصی مصالح ساختمانی توافقاتی انجام شده است که همه اینها با هدف سامان دهی بیشتر به این صنعت و امکان ورود سرمایه های خرد و متوسط به تولید مؤثر مسکن می باشد که انتفاع مناسبی هم برای صاحبان سرمایه داشته باشد.


منبع:

1399/03/08
13:27:00
5.0 / 5
2411
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
پلات