امكان فروش آنلاین فرش دستباف برقرار شد

امكان فروش آنلاین فرش دستباف برقرار شد

به گزارش پلات مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف با اشاره به بیكاری خیلی از قالیبافان در دوران كرونا اظهار داشت: با راه اندازی سامانه جامع آنلاین فرش دستباف، ضمن ارائه خدمات آموزشی و بیمه ای و ستاندن مجوز، امكان فروش آنلاین فرش دستباف و صنایع دستی نیز فراهم گشته است.


عبدالله بهرامی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به فعالیت بیش از ۳۵۰۰ تعاونی فرش، صنایع دستی و گردشگری در شهرها و روستاها اظهار نمود: این تعاونی ها نزدیک به ۳۶۰ هزار نفر را بطور مستقیم تحت پوشش قرار داده اند.
وی به بیکاری قالیبافان در دوران کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: هم اکنون بیش از دو میلیون بافنده در این بخش مشغول کار هستند و نزدیک به هفت میلیون نفر از این شغل ارتزاق می کنند اما متاسفانه به سبب گسترش ویروس کرونا بیشتر مجتمع های قالیبافی و فروشگاه های تامین مواد اولیه قالیبافی و همین طور کارگاه های خانگی با تعطیلی مواجه گشتند و این امر لطمه سنگینی به قالیبافان وارد کرد.
مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف کاهش شدید صادرات فرش در سال قبل و عدم فروش فرش در ماههای بهمن و اسفند را یاد شده قرارداد و اظهار داشت: در صورتیکه طی دو دهه قبل سالانه ۱.۵ میلیارد دلار صادرات فرش دستباف داشتیم متاسفانه به دلایلی همچون تحریم ها، سخت شدن مراودات مالی و سیاسی، قطع بیمه قالیبافان، افزایش قیمت تمام شده و عدم حضور و تبلیغات موثر دربازارهای هدف، صادرات این کالای راهبردی با روند نزولی روبه رو شده و در سالهای اخیر به شدت کاهش یافته است.
بهرامی درباره راه اندازی سامانه جامع آنلاین فرش دستباف اظهار نمود: باتوجه به رکود صنعت فرش، کاهش صادرات آن و افت فعالیت فرشبافان و قالیبافان تحت تأثیر کرونا، اتحادیه سراسری تعاونی های فرش دستباف نخستین سامانه جامع آنلاین خودرا بمنظور کارهای غیرحضوری و ارائه خدمات آموزشی، بیمه ای، ستاندن نقشه و مجوز و برگزاری نمایشگاه راه اندازی کرده و از این طریق امکان فروش آنلاین فرش دستباف و صنایع دستی نیز فراهم گشته است.
بگفته وی، این اتحادیه با بهره مندی از ابزارها و روش های نوین اینترنتی، نظارتی و ایجاد سامانه جامع آنلاین فرش دستباف حداکثر خدمات مورد نیاز زیرمجموعه های بخش تعاون را که بیش از چند هزار تعاونی هستند، در حداقل زمان و با کمترین هزینه ارائه می کند.
منبع:

1399/03/10
22:48:35
5.0 / 5
2395
تگهای خبر: آموزش , جت , خدمات , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
پلات