با اعلام وزارت راه و شهرسازی؛

شرایط استفاده از تسهیلات كمك ودیعه مسكن مشخص شد

شرایط استفاده از تسهیلات كمك ودیعه مسكن مشخص شد

پلات: بر طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی، شرایط استفاده از تسهیلات كمك ودیعه مسكن اعلام گردید.به گزارش پلات به نقل از مهر، به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، برمبنای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و برای کنترل بازار اجاره مسکن در کشور، با تاکید رئیس جمهور و اعلام محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، شرایط استفاده از تسهیلات کمک ودیعه مسکن اعلام گردید.
بر این اساس سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن در مناطق شهری طبق اعلام انجام گرفته در تهران ۵۰۰ میلیون ریال و در سایر کلانشهرها ۳۰۰ میلیون ریال خواهد بود که شامل شهرهای بالای یک میلیون نفر همچون مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز و کرمانشاه است. به همین دلیل تسهیلات کمک ودیعه مسکن در سایر شهرها طبق مصوبه انجام گرفته ۱۵۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است.
تسهیلات بانکی موضوع این مصوبه از محل منابع تسهیلات تخصیصی به واحدهای کسب و کارهای لطمه دیده کرونا بوده و با نرخ سود ۱۳ درصد و با سررسید یک ساله به مستاجرین واجد شرایط پرداخت می شود. طبق اعلام انجام گرفته در دوره قرارداد فقط سود تسهیلات از طرف مستاجرین پرداخت و اصل تسهیلات در سررسید تسویه خواهد شد.
ثبت نام پیامکی متقاضیان
متقاضیان دریافت این تسهیلات ابتدا بوسیله ارسال پیامک به سرشماره ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ ثبت نام اولیه کرده و سپس در زمان بندی اعلامی باید در سامانه وزارت راه و شهرسازی به آدرسwww.tem.mrud.ir ثبت نام کنند. متقاضیان دریافت این تسهیلات لازم است شرایط مندرج در ماده ۱ بخشنامه اجرایی قانون ساماندهی را داشته باشند که این شرایط عبارتند از داشتن فرم (ج) سبز، نداشتن سابقه مالکیت از سال ۱۳۸۴ به بعد، متاهل یا سرپرست خانوار بودن، داشتن سابقه ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضا است. همین طور متقاضیان باید دارای اجاره نامه رسمی یا اجاره نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری باشند.
گروه های مشمول دریافت تسهیلات
گروه های مشمول دریافت تسهیلات موضوع این مصوبه شامل کارگران و حقوق بگیران ثابت، (با اولویت ازدواج های جدید و خانواده های ۵ نفره و بیشتر)، مشمولین تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کشور و زنان سرپرست خانوار هستند که دراین زمینه وثایق لازم برای ستاندن وام متعاقباً بوسیله سامانه طرح اقدام ملی اعلام می شود.
فرصت یک هفته ای برای ثبت نام
جهت رعایت اصول بهداشتی و جلوگیری از گسترش بیماری کرونا و رفاه حال متقاضیان دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن، ثبت نام از متقاضیان با بهره گیری از سامانه پیامکی صورت خواهد گرفت. بدین منظور متقاضیان واجد شرایط می توانند از ساعت ۱۰ بامداد روز شنبه مورخ ۴ مرداد با ارسال کد ملی سرپرست خانوار به شماره پیامکی ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ بوسیله تلفن همراه شخصی خود، نسبت به ثبت نام اولیه دریافت این تسهیلات اقدام نمایند.
لازم به ذکر است که مهلت ثبت نام در ساعت ۲۴ روز پنج شنبه مورخ ۹ مرداد به پایان خواهد رسید. لازم است شماره تلفن همراه متقاضی که بوسیله آن پیامک ارسال می شود به نام فرد متقاضی باشد و متعاقباَ زمان تکمیل اطلاعات و پرداخت تسهیلات بوسیله سامانه طرح اقدام ملی مسکن به آدرس www. Tem.mrud.ir اعلام خواهد شد.


منبع:

1399/05/04
13:59:06
5.0 / 5
2361
تگهای خبر: ثبت نام , شهر , شهرسازی , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
پلات