مدیركل دفتر اقتصاد مسكن خبر داد:

مالكان بیش از یك خانه در حال شناسایی هستند

مالكان بیش از یك خانه در حال شناسایی هستند

پلات: مدیركل دفتر اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی با اعلان اینكه روزانه 100 هزار پیامك به مالكان بیش از یك خانه ارسال می نماییم اظهار داشت: به این افراد دو هفته فرصت می دهیم كه با خوداظهاری وضعیت خالی بودن یا دارای ساكن بودن واحدهای خودرا اعلام كنند.


پروانه اصلانی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: سامانه املاک و اسکان هم اکنون اجرایی شده و روزانه ۱۰۰ هزار پیامک به مالکان بیش از یک واحد ارسال می نماییم. این افراد دو هفته فرصت دارند که با خوداظهاری وضعیت خالی بودن یا دارای سکنه بودن واحد خودرا مشخص کنند و دولت این اطلاعات را چک می کند.
وی ادامه داد: تا اختتام تابستان معلوم می شود که این واحدها خالی است یا خیر. سپس آنها را به سازمان امور مالیاتی معرفی می نماییم.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن در پاسخ به این پرسش که اگر قرارداد صوری اجاره بسته شود یا کنتور واحد مسکونی کار کند، چگونه از وضعیت خالی بودن آن باخبر می شوید اظهار داشت: مشکل شناسایی واحدهای خالی مربوط به قبل بود هم اکنون ما روش خود اظهاری را با داده هایی که بوسیله تقاطع اطلاعاتی به دست می آوریم راستی آزمایی می نماییم و برای کسانیکه خلاف اظهاراتشان اثبات شود جریمه های سنگین مالیاتی در نظر گرفته شده است.
اصلانی افزود: یکی از روش های احراز استقرار افراد در در یک خانه موبایل آنها است که دراین زمینه وزارت ارتباطات و وزارت راه و شهرسازی همکاری می کند همین طور بسیاری دیگر از دستگاهها به سامانه املاک و اسکان متصل شده اند و همکاری خوبی با ما دارند. هرچند معتقدم با همان روش خود اظهاری وضعیت سکونت بسیاری واحدها شفاف می شود و انتظار در این در مدت دو تا سه سال تمام اطلاعات املاک کل کشور در سامانه ثبت گردد.
وی اشاره کرد: اگر کسی صاحب دو واحد مسکونی یا بیشتر باشد و پس از دریافت پیامک خود اظهاری نکند ملاک را بر این قرار می دهیم که خانه های وی خالی است.1399/06/08
14:09:44
5.0 / 5
1682
تگهای خبر: خانه , شهر , شهرسازی , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پلات