مدیركل بنادر سیستان وبلوچستان خبر داد

رشد ۹۵ درصدی صادرات كالاهای غیرنفتی از بندر چابهار

رشد ۹۵ درصدی صادرات كالاهای غیرنفتی از بندر چابهار

مدیركل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: صادرات كالاهای غیرنفتی از بندر چابهار از شروع سال تابحال نسبت به زمان مشابه سال قبل 95 درصد رشد داشته است.به گزارش پلات به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، بهروز آقایی در جریان بازدید ابراهیم ویسی مدیرکل دیوان محاسبات سیستان و بلوچستان از طرح توسعه بندر «شهید بهشتی» چابهار با تشریح اقدامات انجام شده و با یادآوری ظرفیت های بندر چابهار، گفت: با ارائه تخفیفات ویژه در این بندر راهبردی و مدرن، شرایط بی نظیری پیشِ روی صاحبان کالا و خطوط کشتیرانی کشورهای مختلف قرار گرفته است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به راه اندازی خطوط لاینر کشتیرانی و تردد منظم آن در راه بندر چابهار، اضافه کرد: این مهم سبب ترغیب تجار و صاحبان کالا خصوصاً بخش خصوصی افغانستان و هند برای صادرات و ترانزیت بوسیله این بندر شده است.
وی با ابراز ارائه تخفیفات متقابل ۴۰ درصدی برای صاحبان کالا و خطوط کشتیرانی و افزایش رضایتمندی و استقبال آنها برای بهره مندی از ظرفیت های دروازه ملل، افزود: تحقق صادرات کالاهای یخچالی، کاهش هزینه حمل دریایی و کانتینری و کاهش هزینه تمام شده جابه جایی کالا از دیگر مزایای راه اندازی این خطوط است.
آقایی بیان کرد: بواسطه اقدامات انجام شده و تجهیزات و زیرساخت های بی نظیر در بندر چابهار، صادرات کالاهای غیرنفتی از این بندر از شروع امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل ۹۵ درصد رشد داشته است. رشد ۱۰۰ درصدی صادرات کالاهای کانتینری و یخچالی در سال قبل و تداوم آن در امسال، ورود هشت کشتی ترانزیتی گندم اهدایی هند به افغانستان طی پنج ماه گذشته، صادرات چهار کشتی فقط ترانزیتی افغانستان بوسیله بندر چابهار در امتداد توافقنامه سه جانبه هند، ایران و افغانستان از دیگر اتفاقات خوبی است که در این بندر بزرگ اقیانوسی شاهد آن هستیم.
به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان تمامی پروسه برگزاری مناقصات بندر چابهار بوسیله سامانه تدارکات الکترونیک دولت (ستاد) انجام می شود که این امر منجر به ابلاغ ۱۸ فقره قرارداد در فضای رقابتی شفاف شده است.
ابراهیم ویسی، مدیرکل دیوان محاسبات سیستان و بلوچستان نیز بیان کرد: بطور قطع دیدن اقدامات انجام شده از نزدیک و بازدید از ظرفیت های ایجادشده، موجب درک بهتر از نحوه انجام امور و رسیدگی بهتر به آن می شود.
وی با تقدیر از اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در امتداد توسعه زیرساخت ها و رونق تجارت، اشاره کرد: مجموع این اقدامات و ثمراتی که به همراه داشته، نتیجه کار گروهی است که در این راستا بازرسی های بِروز، زمینه ساز پیگیری و پاسخگویی بهتر به نیازمندی های دستگاه های نظارتی خواهد شد.

1399/06/16
22:53:03
5.0 / 5
1759
تگهای خبر: بنادر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پلات