معاون وزیر راه و شهرسازی:

خانه های خالی تا اختتام شهریور به سازمان امور مالیاتی معرفی می گردند

خانه های خالی تا اختتام شهریور به سازمان امور مالیاتی معرفی می گردند

به گزارش پلات معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینكه تا اختتام شهریور ماه اطلاعات مربوط به خانه های خالی را به سازمان امور مالیاتی ارائه می دهیم اظهار داشت: تابحال 13.4 میلیون واحد شناسنامه دار و 1.5 میلیون پیامك به مالكان بیش از یك خانه ارسال شده است.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: از حدود ۲۸ میلیون واحد مسکونی در کل کشور تا امروز ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد شناسایی و در واقع شناسنامه دار شدند که ۴۸ درصد کل واحدهای مسکونی کشور را شامل می شود.
وی اضافه کرد: در این بین مشخص شده که ۱.۵ میلیون نفر مالک بیش از یک واحد مسکونی هستند که برای آنها پیامک ارسال کردیم تا وضعیت سکونت خانه های خودرا مشخص کنند.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تا اختتام شهریورماه اطلاعات مربوط به خانه های خالی شناسایی شده را به سازمان امور مالیاتی ارائه می دهیم اظهار داشت: مالکان باید با مراجعه به سامانه املاک و اسکان که نشانی آن در پیامک ها درج شده، وضعیت خانه های خود درباب سکونت شخصی، اجاره و یا خالی بودن آنرا اعلام کنند.
محمودزاده درباره اینکه به بعضی افراد پیامکی در خصوص مالکیت واحد فروخته شده ارسال شده و این افراد باید چه اقدامی انجام دهند اظهار داشت: این افراد شماره تماس و کد ملی خریدار را در سامانه درج و ارسال نمایند. در صورتیکه به اطلاعات سجلی خریدار دسترسی ندارند می توانند از دفتر مشاور املاک و یا دفترخانه مربوطه بگیرند.
به گزارش پلات به نقل از ایسنا، روز ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ سامانه املاک و اسکان که اطلاعات واحدهای مسکونی کل کشور در آن ثبت خواهد شد به مرحله اجرا رسید. مقرر است این اطلاعات با همکاری سایر دستگاه های مرتبط جمع آوری و برای وضع مالیات متعلقه در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گیرد. طبق ماده ۵۴ قانون مالیات های مستقیم واحدهای مسکونی خالی در سال اول مشمول شش برابر مالیات متعلقه خواهند شد که البته شورای نگهبان ۱۳ ایراد به آن گرفت و سپس مجلس ایرادات را برطرف و مجدداً به شورا ارسال کرد. وزارت راه و شهرسازی قول داده تا اختتام تابستان نخستین اطلاعات واحدهای مسکونی را در اختیار سازمان امور مالیاتی بگذارد. از بین ۲۸ میلیون واحد مسکونی تا کنون ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد شناسایی و شناسنامه دار شده و ۱.۵ میلیون پیامک برای مالکان بیش از یک واحد مسکونی ارسال شده است. رئیس سازمان امور مالیاتی اعلام نموده ظرف ۱۰ روز مالیات خانه های خالی را مطالبه می نماییم.
منبع:

1399/06/27
00:58:18
5.0 / 5
1756
تگهای خبر: خانه , شهر , شهرسازی , مسكونی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پلات