اوج گیری نرخ بیكاری ژاپن

اوج گیری نرخ بیكاری ژاپن

به گزارش پلات نرخ بیكاری ژاپن به سه درصد رسید.


به گزارش پلات به نقل از تریدینگ اکونومیکس، برای ششمین بار در طول سالجاری نرخ بیکاری در سومین اقتصاد بزرگ جهان افزایشی شده است؛ بگونه ای که طبق اعلام وزارت ارتباطات و امور داخلی، نرخ بیکاری در ژاپن تا آخر ماه آگوست با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به سه درصد رسیده است. با در نظر گرفتن شاخص های فصلی شمار بیکاران ژاپنی هم اکنون حدود دو میلیون و پنج هزار نفر برآورد می شود که ۱۰۵ هزار نفر بیشتر از شمار بیکاران ثبت شده در مدت مشابه سال ۲۰۱۹ بوده است.
طبق اعلام مرکز آمار ژاپن، در این ماه ۲۷۰ هزار نفر از شاغلین کار قبلی خویش را ترک کرده اند و ۸۴ هزار نفر هم اخراج شده اند. شمار کسانی که برای اولین بار در جست و جوی کار بوده اند هم با ۱۲ هزار نفر کاهش نسبت به ماه قبل به ۳۳۸ هزار نفر رسیده است.
هم چنین طبق اعلام این وزارتخانه ژاپنی، شمار شاغلین تا آخر ماه آگوست با ۰.۲ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ۶۶ میلیون و ۵۹۰ هزار نفر رسیده است. همینطور طبق آمار جداگانه انتشار یافته توسط وزارت بهداشت، کار و رفاه ژاپن، نرخ موجودیت شغلی به ۱.۰۴ رسیده است که نشان داده است به ازای ۱۰۰ فرد جویای شغل، ۱۰۴ فرصت شغلی وجود دارد.
متوسط نرخ بیکاری ژاپن در بازه زمانی ۱۹۵۳ تا۲۰۱۹ معادل ۲.۷۲ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به ژوئن ۲۰۰۲ با ۵.۵ درصد و کمترین رقم ثبت شده هم مربوط به نوامبر ۱۹۶۸ با یک درصد بوده است.
از طرفی نرخ بیکاری تایوان تا آخر ماه آگوست به ۳.۸۳ درصد رسید که این نرخ، ۰.۱۴ درصد کمتر از نرخ بیکاری ماه قبل و کم ترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور از ماه مارس تابحال به حساب می آید. طی این مدت شمار بیکاران با ۴۰۰۰ نفر افزایش به ۴۵۸ هزار و ۶۰۲ نفر رسیده است.1399/07/16
14:12:30
5.0 / 5
1395
تگهای خبر: خانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
پلات