وزیر راه:

فروش بلیت پروازها با یك صندلی خالی در بین از آبان الزامی می شود

فروش بلیت پروازها با یك صندلی خالی در بین از آبان الزامی می شود

به گزارش پلات وزیر راه و شهرسازی از استقبال فرمانده ستاد مقابله با كرونا در تهران نسبت به الزامی شدن اجرای طرح فروش یك در بین صندلی هواپیماهای مسافری از اول آبان اطلاع داد.به گزارش پلات به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در مورد طرح آزمایشی یک در بین نشستن مسافران هوایی از آغاز آبان ماه سال جاری و اینکه آیا این طرح اجرا می گردد، تصریح کرد: در بازدیدی که دکتر زالی بعنوان رئیس ستاد مقابله با ویروس کرونا در استان تهران از فرودگاه مهرآباد، شرکت ها، هواپیماها و سیستم های هندلینگ داشتند، در گزارشی که داشتند از عملیات انجام گرفته بسیار راضی بودند.
وی اضافه کرد: در مورد این طرح برخی از شرکت ها از ۱۰ روز پیش آغاز به پذیرش مسافر در هواپیماها به صورت یک در بین کردند تا در ادامه هر چه به اول آبان ماه نزدیک تر می شویم بقیه شرکت ها هم این فاصله را رعایت نمایند. در تفاهمی که از لحاظ پروتکلی با وزارت بهداشت و کمیته بهداشتی انجام گرفت، چون هواپیما هر سه دقیقه یک مرتبه هوای داخل آن تخلیه می شود نگرانی از بابت ماندگاری یک هوای آلوده وجود ندارد.
وی افزود: حتی ایکائو هم در سندی که منتشر نمود این مسئله را اجبار نکرد اما این مورد یعنی رعایت فاصله در سفرهای هوایی به لحاظ روانی و به خاطر این که یک مطالبه اجتماعی بود. به همین خاطر تصمیم گرفته شد با هماهنگی وزارت بهداشت نشستن یک در بین در هواپیماها الزامی شود. طبیعی است که این مسئله روی هزینه بلیت تاثیر خواهد گذاشت که این الزامی است و راهی غیر از این نداریم.
این مقام مسئول در ادامه اظهار داشت: به همین خاطر بعضی از شرکت ها این کار را شروع و در ادامه به بقیه هم تسری داده می شود. دلیل تأخیر هم این بود که یکسری شرکت ها بلیت پیش فروش کرده بودند که قرار شد به تدریج و حداکثر اول آبان این فاصله گذاری رعایت شود و پس از زمان اعلام شده هیچ شرکتی مجاز نیست بیشتر از ۵۰ تا ۶۰ درصد ظرفیت هواپیماهای خود مسافر پذیرش کند.

1399/07/17
13:27:40
5.0 / 5
1500
تگهای خبر: جت , سفر , سیستم , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پلات