رئیس سازمان هواپیمایی كشوری اعلام كرد

مخالفت با رهاسازی قیمت بلیت هواپیما

مخالفت با رهاسازی قیمت بلیت هواپیما

به گزارش پلات رئیس سازمان هواپیمایی كشوری با اشاره به اینكه با رهاسازی قیمت بلیت هواپیما مخالف هستیم، اظهار داشت: در جلسه ای كه بین همه ذی نفعان در این عرصه برگزار می گردد تكلیف نرخ بلیت هواپیما مشخص می شود اما باید به این نكته دقت كنیم كه به مردم اجحاف نشود.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، طی روزهای گذشته با مشخص شدن نرخ بلیت هواپیما که از آبان ماه اجرائی می شود و بگفته انجمن شرکت های هواپیمایی بین ۵۰ تا ۸۰ درصد به صورت میانگین نرخ بلیت هواپیما افزایش یافت و برخی قیمت ها تا حدود ۱۵۰ درصد نیز نسبت به قیمت گذشته یعنی خرداد ماه امسال رشد داشته است، حواشی به وجود آمده و صدای مسافران در این روز ها در آمده است.
در این راستا نمایندگان مجلس شورای اسلامی و وزیر راه و شهرسازی مخالفت خود با افزایش قیمت بلیت هواپیما تا این اندازه را اعلام نمودند.
تورج دهقانی زنگنه - رئیس سازمان هواپیمایی کشوری- در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار نمود: با ابلاغ دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا و الزام سازمان هواپیمایی کشوری به شرکت های هواپیمایی جهت رعایت دستورالعمل مربوطه و کاهش ۴۰ تا ۵۰ درصدی ظرفیت پذیرش مسافر در پروازها از اول آبان ماه و همین طور افزایش نرخ ارز که سبب افزایش شدید هزینه های شرکت های هواپیمایی شده است، انجمن شرکت های هواپیمایی مبادرت به افزایش قیمت بلیت پروازهای داخلی از اول آبان ماه سال جاری کرد. باتوجه به قانون برنامه پنجم توسعه در خصوص آزاد سازی نرخ بلیت، سازمان هواپیمایی کشوری از لحاظ قانونی اجازه ورود به بحث نرخ گذاری بلیت را ندارد. لیکن به سبب افزایش بیش از حد قیمت بلیت، سازمان به این مساله وارد و با دستور وزیر راه و شهرسازی مصوبه افزایش قیمت بلیت انجمن کنسل شد.

وی ادامه داد: هم اکنون نیز سازمان هواپیمایی کشوری علی رغم مشکلات فراوان شرکت های هواپیمایی، درحال پیگیری، رایزنی و برگزاری جلسات با انجمن شرکت های هواپیمایی و نمایندگان این شرکت ها جهت بررسی و تعیین قیمت تمام شده بلیت و جلوگیری از افزایش قیمت نامتعارف آن است.

زنگنه اشاره کرد: از لحاظ قانونی سازمان دخالتی در تعیین نرخ ندارد اما اگر قیمت ها رهاسازی شود به آن ورود پیدا می نماییم و مخالف آن هستیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گغت: اگر بعنوان مثال قیمت بلیت هواپیما حدود ۳۰ درصد افزایش پیدا کند، منطقی بنظر می رسد اما اگر افزایش قیمت ها به شکلی باشد که رهاسازی تلقی شود، بطور قطع سازمان هواپیمایی کشوری به آن ورود پیدا می کند چونکه با اجحاف به مردم موافق نیستیم.
منبع:

1399/07/21
14:36:35
5.0 / 5
1564
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
پلات