مدیرعامل شركت عمران شهر جدید عالیشهر:

پوشش متقاضیان بوشهر و عالیشهر در طرح اقدام ملی مسكن شهر جدید عالیشهر

پوشش متقاضیان بوشهر و عالیشهر در طرح اقدام ملی مسكن شهر جدید عالیشهر

به گزارش پلات بوشهر مدیرعامل شركت عمران شهر جدید عالیشهر اظهار داشت: از 200 هزار واحد سهمیه اقدام ملی مسكن در شهرهای جدید كشور 2 هزار و 250 واحد سهم شهر جدید عالیشهر بوده كه متقاضیان شهر بوشهر و عالیشهر را پوشش خواهد داد.


علی مقاتلی قبل از ظهر امروز در آیین کلنگ زنی طرح اقدام ملّی مسکن در عالیشهر اظهار داشت: امروز با حضور ریاست محترم جمهور به صورت ویدئو کنفرانس در کل کشور عملیات اجرائی طرح اقدام ملی مسکن به شکل رسمی آغاز شد، البته طرح اقدام ملی چند ماهی است که شروع شده و ما نیز در شهر جدید عالیشهر عملیات اجرائی برخی از پروژه های طرح اقدام ملی را چند ماهی است که آغاز نموده ایم اما به دلایلی مراسم رسمی به تعویق افتاد.
وی افزود: همین طور بهره برداری از تعدادی مسکن طرح اقدام ملی که حدود یک سال و نیم پیش عملیات اجرائی آن در کشور شروع شده است، اما آنچه که در استان بوشهر و شهر جدید عالیشهر اتفاق افتاده اینکه از ۲۰۰ هزار واحد سهمیه اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید کشور ۲ هزار و ۲۵۰ واحد سهم شهر جدید عالیشهر بوده که متقاضیان شهر بوشهر و عالیشهر را پوشش خواهد داد.
این مسئول اظهار نمود: از شروع ابلاغ کل زمین مورد نیاز راه اندازی این تعداد واحد مسکونی را تامین کرده ایم و در واقع تولید زمین انجام شده و بخشی نیز در مرحله آماده سازی است. زمانی که واحدهای مسکونی آماده شده و به مرحله بهره برداری برسد زیر ساخت ها و عملیات زیر ساخت شامل معابر و شبکه آب، برق، گاز و فاضلاب انجام شده باشد.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر عنوان کرد: از ۳۹۴ واحد طرح اقدام ملی مسکن که امروز عملیات اجرائی آن رسما شروع می شود، ۱۸۰ واحد مربوط به متقاضیان ثبت نامی است که در سامانه ثبت نام کرده اند و ۲۱۴ واحد تولید مسکن توسط سرمایه گذاران بوده که واگذاری زمین با تعهد ساخت انجام شده است.
مقاتلی تصریح کرد: در عالیشهر ۱۵۰۰ واحد زمین جهت راه اندازی مسکن بمنظور تامین مسکن متقاضیان ثبت نامی در سامانه مسکن برنامه ریزی کرده ایم، البته این به این معنا نیست که ۱۵۰۰ واحد اگر بیشتر شد ما اقدامی نکنیم و اساسا اگر ما بیشتر از ۱۵۰۰ متقاضی واجد شرایط داشته باشیم باز هم سهمیه را اضافه خواهیم کرد.

وی افزود: از محل تفاهم نامه هایی که مقام عالی وزارت با وزرای محترم دفاع، کار و تعاون و آموزش و پرورش منعقد کرده اند ۶۱۰ واحد مربوط به عزیزان فرهنگی برنامه ریزی شده و منتظر معرفی متقاضیان هستیم تا زمین در اختیار آنها بگذاریم. همین طور ۶۰۰ واحد مربوط به نیروهای مسلح است که آمادگی داریم و جلساتی را نیز برگزار شده و منتظر معرفی متقاضیان هستیم و ۵۰۰ واحد به مجموعه ها و تعاونی های کارگری اختصاص دارد که جلسات لازم برگزار شده و منتظر معرفی افراد هستیم.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر اشاره کرد: امیدواریم به حول و قوه الهی این نهضت مسکن به صورت مستمر و جاری با برنامه ریزی خوبی که طراحی شده پیش برود.
علی مقاتلی اشاره کرد: امروز فرصت شد که به اتفاق معاون محترم امور عمرانی و مدیران همراه ایشان بازدیدی از پروژه های عمرانی داشته باشیم.
وی با اعلان اینکه در شهر جدید عالیشهر تحت عنوان بخش های مختلف پروژه هایی داریم، اظهار نمود: در بخش آموزش امسال برنامه ریزی هایی برای بهره برداری از دو پروژه مدرسه سازی داریم. همین طور عملیات اجرائی پروژه مرکز جامع بهداشتی درمانی با ۳۷۰۰ متر مکعب زیر بنا حدودا از شروع سال ۹۷ شروع شده که امید داریم با کمک استاندار محترم و معاون ایشان حدود ۳۰ میلیارد اعتبار مورد نیاز آن از منابع استانی تخصیص داده شود و مجموعه وزارت بهداشت نیز سهم خودرا کمک نماید تا این اتفاق مبارک رخ دهد.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر اشاره کرد: از شروع امسال طی برنامه ریزی، جلسه های مستمر و بررسی روند اجرا با پیمانکار و مشاور پروژه برنامه ریزی شده که تا آخر سال آماده بهره برداری شود. تعدادی پروژه شامل یک زمین ورزشی روباز، یک هنرستان ۱۲ کلاسه، حداکثر ظرف دو سه هفته آینده آماده بهره برداری و افتتاح می شود.

منبع:

1399/08/01
22:52:57
5.0 / 5
1605
تگهای خبر: آموزش , پروژه , تولید , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
پلات