مهر خبر می دهد؛

پروازهای عبوری از آسمان ایران ۱۹ درصد رشد كرد

پروازهای عبوری از آسمان ایران ۱۹ درصد رشد كرد

به گزارش پلات نگاهی به آمار رسمی عرضه شده نشان داده است طی شهریور ماه سال جاری تعداد ۱۰ هزار و ۳۷۶ فروند هواپیمای شركتهای خارجی از آسمان ایران تردد كرده اند كه این رقم نسبت به مرداد رشد ۱۸.۷ درصدی داشته است.به گزارش پلات به نقل از مهر، شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، گزارشی از وضعیت پروازهای عبوری از آسمان ایران در شهریور ماه ۹۹ اعلام نمود که برپایه آن ۱۰ هزار و ۳۷۶ سورتی پرواز ایرلاین های خارجی از آسمان ایران عبور کرده اند.
بنابراین طی ماه مذکور روزانه به صورت متوسط ۳۳۴.۷ پرواز عبوری در هر روز به ثبت رسیده است.
رقم مذکور، بالاترین میزان پرواز عبوری از آغاز سال جاری تا آخر شهریور از آسمان ایران بوده است؛ آنهم در شرایطی که بدلیل شیوع کرونا، تعداد پروازهای ایرلاین های مختلف جهان به شدت کاهش یافته است.
اگرچه تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران در شهریور سال جاری نسبت به مرداد با رشد خوبی همراه شده اما نسبت به شهریور سال گذشته که ۲۳ هزار و ۵۱۱ سورتی پرواز عبوری به ثبت رسیده بود، کاهش ۴۴.۱۳ درصدی داشته است.
در ۶ ماهه نخست سال جاری تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران، ۴۱ هزار و ۲۵ سورتی پرواز بود در حالیکه در ۶ ماهه نخست سال گذشته، ۱۶۱ هزار و ۸۹۳ سورتی پرواز از آسمان ایران عبور کرده بود که کاهش ۷۴.۶ درصدی نشان داده است.
طی ۱۰ سال گذشته، بیشترین تعداد پروازهای عبوری در یک ماه، به شهریور ۱۳۹۶ با انجام ۴۰ هزار و ۲۵۷ سورتی پرواز (متوسط ۱۲۹۸ پرواز عبوری در هر روز) اختصاص داشت؛ کمترین تعداد هم در اردیبهشت سال جاری با انجام ۴ هزار و ۳۸۹ سورتی پرواز (متوسط ۱۴۱.۵ پرواز عبوری در هر روز) ثبت شده است.

1399/08/05
23:01:42
5.0 / 5
1467
تگهای خبر: شهر , فرودگاه , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پلات