در گفت وگو با پلات مطرح شد

كارت قالیبافان اینترنتی صادر می شود

كارت قالیبافان اینترنتی صادر می شود

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف از امكان صدور اینترنتی كارت قالیبافی برای قالیبافان اطلاع داد و اظهار داشت: برای شناسنامه دار كردن تولیدات فرش، نیازمند تعریف استانداردهای فرش و ایجاد بانك اطلاعات قالیبافان هستیم و متولی انجام این كار باید مشخص شود.عبداله بهرامی درباره لزوم شناسایی فعالان حوزه فرش و دارای کد شناسنامه قالیبافی، اظهار نمود: خوشبختانه یکی از اقداماتی که اتحادیه از مدتها قبل دنبال کرد، شناسنامه دار کردن کلیه تولیدات اتحادیه و تعاونی های شهری و روستایی بود که سبب شد در شناسایی و خدمات رسانی بهتر به اعضا اقدام نماییم.

وی درباره شناسایی فعالانی که دارای شناسنامه و کد شناسه فعال در حوزه قالیبافی هستند، اظهار داشت: این مساله بحث شناسنامه عام است که مربوط به سراسر کشور است و باوجود اینکه عضو ستاد راهبردی مرکز ملی فرش هستیم هنوز به نتیجه نرسیده است چون فرآیند اجرایی این طرح مبهم است و معین نیست چه سازمانی متولی این کار است.

بهرامی افزود: معتقدم تا زمانی که استانداردی برای فرش تعریف نشود نمی توانیم به دنبال شناسنامه عام باشیم. ما با شناسنامه دار کردن فرش مخالفتی نداریم ولی بستر این کار باید مهیا شود و یک نهاد از بخش خصوصی یا دولتی عهده دار این کار شود تا بتوان کار را پیش برد.

به گفته مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف، مرکز ملی فرش با داشتن نیروهای ماهر و بودجه و ابزار و امکانات مطلوب امکان شناسایی و تدوین بانک اطلاعات بافندگان و قالیبافان را دارد و می تواند از عهده این کار برآید.

این فعال تعاونی درباره وجود آمار قالیبافان در کشور اظهار نمود: طبعا داشتن بانک اطلاعات بافندگان فرش کشور، در تصمیم گیریهای مربوط به این حوزه و تحت پوشش قرار دادن بافندگان اثرگذار می باشد. پیش از اینکه بخواهیم به شناسنامه دار کردم تولیدات فرش بپردازیم لازم است یک بانک اطلاعاتی از مشخصات و تعداد بافندگان داشته باشیم ولی تابحال چنین مرکز اطلاعاتی ایجاد نشده که بدانیم چه تعداد بافنده با چه نوع تولیدی داریم و در کجا مستقر هستند.

بهرامی اشاره کرد: خوشبختانه در سایت اتحادیه در حد مقدورات خود و بدون دریافت کوچکترین ریالی، اطلس فعالان فرش دستباف و بافندگان فرش را به تفکیک استانی و بر مبنای ظرفیت و میزان اشتغالزایی به وجود آورده ایم که با مراجعه به آن اطلاعات بافندگان و توانایی های آنها به صورت مشخص و دقیق دردسترس است.

وی در انتها از امکان صدور اینترنتی کارت قالیبافی برای بافندگان فرش اطلاع داد و اظهار داشت: از راه سایت اتحادیه به آدرس http: //taavon.co امکان صدور مجازی و مجانی کارت قالیبافی برای قالیبافان فراهم شده و افراد بدون رجوع حضوری و تنها با ثبت مشخصات خود در سایت از این امکان برخوردار می شوند و کارت قالیبافی به در منزل آنها ارسال می شود.
1399/08/06
22:35:37
5.0 / 5
1400
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پلات