دبیر انجمن شركت های هواپیمایی اعلام كرد

سایت ها و چارتركننده ها عامل گرانی بلیت هواپیما

سایت ها و چارتركننده ها عامل گرانی بلیت هواپیما

به گزارش پلات دبیر انجمن شركت های هواپیمایی اعلام نمود: برخی اشتباهات و تخلفات از جانب سایت های فروش اینترنتی و چارتركننده ها سبب گرانی بلیت هواپیما شده است و ایرلاین ها تا كنون گرانفروشی نداشته اند.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، به دنبال لغو نرخنامه جدید بلیت هواپیما از جانب وزیر راه و شهرسازی و اینکه قرار بود دولت برای ایرلاین ها امتیازاتی همچون ارز نیمایی و برخی منابع ریالی در نظر بگیرد تا قیمت بلیت هواپیما افزایش پیدا نکند. برخی شهروندان نسبت به گران شدن پروازهای داخلی اعتراض دارند.
مقصود اسعدی سامانی –دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی – در گفتگو با ایسنا در اینباره اظهار نمود: تا کنون هیچ گزارشی از افزایش قیمت بلیت هواپیما طی هفته های گذشته از جانب ایرلاین ها نداشته ایم و همه شرکت های هواپیمایی طی این بازه زمانی تلاش کرده اند بلیت هواپیما را در دامنه نرخ تعیین شده قبلی بفروشند اما برخی سایت های فروش بلیت هواپیما و چارترکننده ها اشتباهات و تخلفاتی مرتکب شده اند و از این وضعیت بازار سوء استفاده می نمایند. در این میان همه این تخلفات به نام شرکت های هواپیمایی نوشته می شود و مردم آنرا از چشم ما می بینند.
وی ادامه داد: اگر وعده هایی که مسؤلان برای پشتیبانی از ایرلاین ها در این شرایط داده اند مانند تأمین ارز نیمایی با نرخ مناسب و عرضه تسهیلات ارزان قیمت عملی شود، شرکت های هواپیمایی نیازی به افزایش قیمت بلیت هواپیما ندارند چون که هزینه های افزایش یافته آنها جبران می شود.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه مردم اگر با افزایش قیمت بلیت هواپیما مواجه گشتند، چه کاری باید انجام دهند؟ اعلام نمود: اگر مردم شاهد بالا رفتن نرخ پروازهای داخلی تا تعیین تکلیف و اعلام نتیجه جلسات بودند بهتر است ابتدا به سایت انجمن شرکت های هواپیمایی رجوع کنند و قیمت های اعلامی را با نرخ های مندرج در نرخنامه رسمی موجود در سایت مقایسه کنند و اگر بالاتر از سقف تعیین شده بود آنرا به انجمن یا سازمان هواپیمایی کشوری گزارش کنند تا با متخلفان برخورد لازم صورت گیرد.
اسعدی سامانی افزود: شرکت های هواپیمایی نه تنها همه پروتکل های جدید بهداشتی همچون رعایت ظرفیت ۶۰ درصدی هواپیما را رعایت کرده اند و بر عملکرد آنها از جانب سازمان هواپیمایی نظارت کافی صورت می گید بلکه تا کنون قیمت بلیت هوپیما را در هیچ یک از مسیرهای داخلی بالاتر از سقف تعیین شده قبلی افزایش نداده اند ازاین رو به مردم سفارش می نماییم که بلیت هواپیما را با در نظر گرفتن نرخنامه مصوبه موجود از ایرلاین ها خریداری کنند چون که بعضی از سایت ها یا چارترکننده ها مبادرت به فروش بلیت هواپیما بالاتر از قیمت مجاز کرده اند و این به زیان مردم است. بعنوان مثال قیمت بلیت هواپیما در راه تهران-مشهد که نهایتا باید قیمتی حدود ۷۰۰ هزار تومان داشته باشد توسط چارترکننده ای یک میلیون ۲۰۰ هزار تومان فروخته شده است.
منبع:

1399/08/07
12:22:54
5.0 / 5
1425
تگهای خبر: سایت , شهر , شهرسازی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پلات