آخرین آمار پرداخت وام كرونا به كسب و كارها

آخرین آمار پرداخت وام كرونا به كسب و كارها

به گزارش پلات برابر آخرین آمارها تابحال بیشتر از ۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات حمایتی كرونا از جانب دولت پرداخت شده كه بیشتر از ۵۵۰۰ میلیارد تومان از آنرا كسب و كارهای به شدت صدمه دیده از كرونا دریافت كرده اند.به گزارش پلات به نقل از ایسنا، به دنبال شیوع کرونا از اسفند سال قبل دولت پرداخت تسهیلات حمایتی به صاحبان مشاغل و کسب و کارهای صدمه دیده را در دستور کار قرار داد، بر همین مبنا پرداخت تسهیلات حمایتی به فعالان اقتصادی و مشاغل صدمه دیده از کرونا از ۱۳ خرداد ماه جاری شروع شد و وزارت کار ۱۴ رسته شغلی که بیشترین صدمه از شیوع کرونا را متحمل شده و دارای فهرست بیمه در چارچوب کارفرمایی یا خویش فرمایی بودند، شناسایی و مشمول دریافت تسهیلات حمایتی کرونا دانست.

در همین راستا، حدود ۸۵۰ زیررسته شغلی صدمه دیده از انتشار کرونا با هماهنگی دستگاههای اجرایی شناسایی و اعلام گردید که از مجموع سه میلیون بنگاه صدمه دیده ۱.۳ میلیون واحد بیمه شده و دارای کد کارگاهی و ۱.۷ میلیون واحد، فاقد بیمه و کد کارگاهی هستند؛فارغ از رسته های شغلی، وزارت کار یک میلیون واحد اقتصادی صدمه دیده از کرونا را هم شناسایی و با ارسال پیامک، آنها را مشمول دریافت تسهیلات حمایتی کرونا اعلام نمود.

آخرین آمار پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا نشان داده است که تابحال ۵۵۸۳ میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارهای به شدت صدمه دیده از کرونا پرداخت و معادل ۱۷۸۵ میلیارد تومان اعتبار هم از جانب شرکتهای بزرگ حمل و نقل هوایی و ریلی دریافت شده است.پرداخت تسهیلات کرونا به دو گروه از بنگاه ها صورت گرفت؛ اول کارگاه هایی که مستقیم از کرونا لطمه دیده و به اجبار تعطیل شده اند که به ازای هر نیروی انسانی در این کارگاهها، مبلغ ۱۶ میلیون تومان وام اختصاص یافت و در واحدهای کسب وکاری که فعال بوده، تعطیل نشده و غیر مستقیم از کرونا صدمه دیده اند، مبلغ ۱۲ میلیون تومان تسهیلات پرداخت گردید.

مهلت ثبت نام در سامانه کارا برای دریافت وام کرونا و بهره مندی هر چه بیشتر متقاضیان هم بیشتر از چند بار از جانب ستاد ملی مقابله با کرونا تمدید گردید تا در نهایت این کارگروه آخر مهر ماه را آخرین مهلت برای ثبت نام متقاضیان اعلام نمود.

آخرین آمار پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا نشان داده است که تابحال ۵۵۸۳ میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارهای به شدت صدمه دیده از کرونا در ۱۴ رسته شناسایی شده پرداخت و معادل ۱۷۸۵ میلیارد تومان اعتبار هم از جانب شرکتهای بزرگ حمل و نقل هوایی و ریلی دریافت شده و در مجموع میزان پرداخت تسهیلات کرونایی از جانب دولت بیشتر از ۷۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.

مطابق گزارش ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در سی امین جلسه کارگروه مقابله با نتایج اقتصادی کرونا تابحال ۵۶ درصد از کل درخواستهای رسته های چهارده گانه مجموعا بیشتر از ۵۵۸۳ میلیارد تومان به مرحله پرداخت رسیده و ۴۴ درصد دیگر که معادل ۴۲۰۰ میلیارد تومان است، در فرآیند پرداخت قرار دارد. از این مقدار، قرارداد پرداخت ۱۶۴ میلیارد تومان منعقد شده و قرارداد پرداخت ۲۵۳ میلیارد تومان هم به تصویب رسیده که آماده انعقاد است.

همچنین ۳۵۱۲ میلیارد تومان قرارداد توسط شعب بانکی در دست بررسی می باشد که مراحل پایانی را می گذراند و علاوه بر این قرارداد تسهیلات ۳۷۳ میلیارد تومان هم مراحل اولیه تایید را در استان ها طی می کند.

به گزارش پلات به نقل از ایسنا، باوجود آنکه مهلت ثبت نام در سامانه کارا تا آخر مهرماه اعلام گردید اما فرآیند پرداخت وام کرونا به متقاضیانی که مراحل ثبت درخواست خویش را تا آخر مهر ماه تکمیل کردند تا آخر این ماه (آبان ماه) ادامه دارد.

به گزارش پلات به نقل از ایسنا، تا آخر کار ۹۸۸۷ میلیارد تومان وام کرونا به کسب و کارهای شدیدا صدمه دیده پرداخت خواهد شد که با احتساب تسهیلات پرداختی به شرکتهای بزرگ حمل و نقلی این رقم به بیشتر از ۱۱ هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

منبع:

1399/08/26
14:50:56
5.0 / 5
1406
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
پلات