معاون سازمان هواپیمایی كشوری خبر داد

درخواست برای حذف محدودیت ۶۰ درصدی در پروازها

درخواست برای حذف محدودیت ۶۰ درصدی در پروازها

به گزارش پلات معاون سازمان هواپیمایی كشوری از ارائه درخواست برای حذف شدن محدودیت پذیرش 60 درصدی مسافر در پروازهای داخلی آگاهی داد و اظهار داشت: باتوجه به رعایت كردن همه پروتكل های بهداشتی صادر شده داخلی و بین المللی این درخواست را به وزیر راه و شهرسازی ارایه داده ایم اما اگر ستاد ملی مقابله با كرونا نپذیرد، ایرلاین ها همچنان آنرا اجرائی می كنند.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، مدتی پیش ستاد ملی مقابله با کرونا با پیشنهاد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ نمود که در همه پروازهای داخلی باید تنها ۶۰ درصد ظرفیت کابین هواپیما مسافر پذیرش شود و فاصله گذاری اجتماعی در حین پرواز نیز رعایت شود. اما قبل از این ابلاغیه تنها دو ردیف آخر هواپیما برای بیماران احتمالی خالی نگه داشته می شد.
به غیر از این ابلاغیه، مصوبه دیگری نیز از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا برای مسافران اعلام گردید و آن الزامی شدن استعلام همه مردم برای انجام سفرهای هوایی، زمینی و دریایی با وسائل حمل و نقل عمومی در سامانه تعریف شده از طرف وزارت بهداشت است.
در همین زمینه ابوالقاسم جلالی –معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری- به ایسنا اظهار داشت: با توجه به این که همه پروتکل های بهداشتی ابلاغ گردیده از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا و دیگر مراجع بین المللی را رعایت کرده و بر اجرای درست آنها از طرف ایرلاین ها نظارت می نماییم، درخواست داده ایم تا محدودیت ۶۰ درصد برای مسافرگیری در پروازها حذف شود تا شرکت های هواپیمایی ضمن رعایت همه موارد و نکات بهداشتی ابلاغ گردیده، بتوانند وضعیت بهتری در زمینه جذب مسافر داشته باشند.
وی ادامه داد: سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت های هواپیمایی همیشه خودرا ملزم به اجرای پروتکل های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا می دانند و اگر این درخواست تایید نشود برای اجرای دقیق محدودیت ۶۰ درصدی نظارت لازم را انجام می دهیم.
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری اشاره کرد: همه پروتکل های بهداشتی رعایت می شود و اگر ایرلاینی دراین زمینه کوتاهی کند نتنها برخورد لازم با آنها همچون لغو مجوز صورت خواهد گرفت بلکه نام آنها را به مردم اعلام می نماییم.
منبع:

1399/09/04
15:22:55
5.0 / 5
1151
تگهای خبر: آموزش , جت , حمل و نقل , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پلات