وزیر راه:

به زودی شاهد خودكفایی ۱۰۰ درصدی در تولید واگن مسافری خواهیم بود

به زودی شاهد خودكفایی ۱۰۰ درصدی در تولید واگن مسافری خواهیم بود

به گزارش پلات وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به برگزاری جشن خودکفایی در داخلی سازی تولید ۱۰۰ درصدی واگن باری، از تسری این خودکفایی به واگن مسافری در آینده نزدیک اطلاع داد.به گزارش پلات به نقل از مهر، محمد اسلامی در مراسم رونمایی از چرخ و ترمز واگن باری تولید داخل با اشاره به اینکه تفکر خودباوری و رویکرد توجه به استعدادهای داخلی به یک جریان زنده و مؤمنانه تبدیل گشته، اظهار داشت: امروز شاهد امضای قرارداد خرید دو محصول مهم تولید داخل در بخش ریلی هستیم که از اهمیت بالایی برخوردار می باشند.
وی اضافه کرد: امروز را روز جشن خودکفایی تولید واگن باری اعلام می کنم و از امروز هیچ وابستگی برای تولید واگن باری به خارج نداریم و جمهوری اسلامی ایران به قطب تولید واگن باری تبدیل گشته است.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه می توانیم سهمی از بازارهای جهانی در مورد محصولات صنایع ریلی کسب نماییم، اظهار داشت: موفقیت اقتصادی ما باید از جغرافیای ایران بزرگ تر باشد و این حاصل نمی گردد مگر اینکه خودباوری را متجلی نماییم.
اسلامی ضمن اشاره به تمرکز چند شرکت دانش بنیان برای تولید چرخ و ترمز واگن باری اضافه کرد: چند شرکت دیگر هم در حال تحقیق و بررسی تولید چرخ و ترمز واگن مسافری هستند که با تکمیل تولید آنها می توانیم در حوزه تولیدات صنایع ریلی به خودکفایی برسیم.


منبع:

1399/09/19
17:44:08
5.0 / 5
1108
تگهای خبر: تولید , شهر , شهرسازی , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
پلات