یك مقام مسئول:

۳ میلیون و ۸۱۰ هزار تن كالای اساسی در بنادر كشور وجود دارد

۳ میلیون و ۸۱۰ هزار تن كالای اساسی در بنادر كشور وجود دارد

به گزارش پلات معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از وجود ۳ میلیون و ۸۱۰ هزار تن کالای اساسی در بنادر کشور اطلاع داد.به گزارش پلات به نقل از وزارت راه و شهرسازی، فرهاد منتصر کوهساری در بازدید از پروژه های توسعه ای بندر انزلی و نشست با بعضی از اپراتورهای مجتمع بندر انزلی، با اشاره به اینکه افزایش بهره وری تجهیزات بندری در کشور عملیاتی شد، اظهار داشت: ۳ میلیون و ۸۱۰ هزار تن کالای اساسی در بنادر وجود دارد و همکاری همه دستگاه ها برای افزایش سرعت تخلیه کالاها ضروریست.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی اضافه کرد: در جهت متناسب سازی توان تجهیزات بندرانزلی نسبت به رشد تخلیه و بارگیری آن، اقداماتی انجام شده است، همینطور بررسی هایی انجام شده تا اپراتور مجتمع بندر انزلی تجهیزات جدید را تأمین کند تا در آینده عرضه خدمات به مشتریان بیشتر شود.
وی با اشاره به اینکه بندر انزلی امسال بیشتر از یک میلیون تن تخلیه و بارگیری داشته است، اضافه کرد: مجتمع بندری انزلی در هشت ماهه سال جاری ۵۳ درصد رشد تخلیه و بارگیری داشته که با عنایت به این که اغلب کالاها در این بندر جز اقلام اساسی هستند، این ظرفیت و استعداد در انزلی وجود دارد تا تناژ تخلیه و بارگیری افزایش پیدا کند.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به ظرفیت بندرانزلی، خاطرنشان کرد: این بندر استعداد دارد تا در کالاهای کانتینری، غیر کانتینری و کالاهای اساسی فعالیت کند.
وی به شرایط سخت تحریم اشاره و با اشاره به اینکه بر مبنای تصمیمات مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی باید بتوانیم از ظرفیت موجود بنادر بهره برده و در جاهایی که تجهیزات اضافه، مازاد و کم کارکرد وجود دارد به سمت بنادر سوق دهیم که نیازمند این تجهیزات هستند، خاطرنشان کرد: برای نمونه مکنده های غلات با تلفن همراه ساحلی از بندر امام (ره)، ریچ استاکر برای عملیات تخلیه و بارگیری از بندر شهید رجایی و موبایل ساحلی برای انتقال به بندر انزلی پیشبینی شده که تابحال ۴ دستگاه منتقل و در آینده ای نزدیک هم دو دستگاه دیگر منتقل خواهد شد.
عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: برای همه بنادر این مزیت ها دیده شده است تا بتوانیم از ظرفیت های موجود به منظور افزایش بهره وری تجهیزات استفاده نماییم.
وی ضمن اشاره به وضعیت کالاهای اساسی در بنادر، اظهار داشت: ۳ میلیون و ۸۱۰ هزار تن کالای اساسی در بنادر کشور وجود دارد که بیشترین آن در بندر امام (ره) با موجودی دو میلیون و ۷۰۰ هزار تن است و در بندر شهید رجایی هم ۴۲۰ هزار تن کالای اساسی وجود دارد که این کالاها شامل ذرت (یک میلیون و ۷۲۰ هزار تن)، سویا (۴۴۴ هزار تن)، دانه های روغنی (۳۸۰ هزار تن) و روغن خام (۴۵۰ هزار تن) است.
عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه همه دستگاه ها و دست اندرکاران بندری و دریایی در تلاش و کوشش هستند تا نیازهای کشور را فراهم نمایند، افزود: لزوم دارد همه دست به دست هم دهند تا کالاها با سرعت از بنادر تخلیه شود و با فرآوری، کالای نهایی به دست مصرف کنندگان برسد.

1399/10/01
18:22:56
5.0 / 5
1083
تگهای خبر: بنادر , پروژه , جت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
پلات