معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

مهلت پرداخت عوارض الكترونیكی آزادراه ها تا ۷۲ ساعت افزایش می یابد

مهلت پرداخت عوارض الكترونیكی آزادراه ها تا ۷۲ ساعت افزایش می یابد

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیرساخت های حمل و نقل کشور اظهار داشت: اخیراً با پلیس راهنمایی و رانندگی کشور توافقنامه به امضا رسید تا فرصت پرداخت عوارض آزادراه ها برای مدت ۷۲ ساعت مهیا شود.به گزارش پلات به نقل از مهر، خیرالله خادمی روز چهارشنبه در حاشیه سفر به شهرستان ساوه اظهار نمود: الکترونیکی کردن عوارض آزادراه ها از اقدامات بسیار مطلوب است که باعث برچیده شدن صف های طولانی به خصوص در زمان پیک ترافیک خواهد شد.
وی اضافه کرد: با پلیس راهنمایی و رانندگی کشور تفاهم حاصل شده که بر مبنای آن مهلت پرداخت عوارض الکترونیکی آزادراه ها به احتمال زیاد از ۲۴ ساعت به ۷۲ ساعت شاید هم بیشتر افزایش پیدا کند.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیرساخت های حمل و نقل کشور ضمن اشاره به اینکه با شرایط بوجود آمده سرمایه گذاران آزادراه ها به چشم انداز درآمد از محل دریافت عوارض هم دست یابند اضافه کرد: از طرفی مردم به سهولت و بدون تلف کردن وقت از مسیر و محورها مواصلاتی مور نظرشان عبور می کنند و در همین راستا به شهروندان درخواست دارم که همکاری کنند چونکه الکترونیک شدن دریافت عوارض نوعی اتوماسیون اداری به حساب می آید.
خادمی بیان نمود: در دنیا پرداخت تعرفه عوارض آزادراه ها پیش از عبور انجام می شود و مردم برای حق عبور از راه کیف پول یا خرید تکی برگ اقدام می کنند، تا به سادگی بدون توقف از هر آزادراهی عبور کند.
وی افزود: البته تلاش می نماییم این روند در ایران با هدف تردد آسان و بدون معطلی شهروندان صورت گیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان نمود: توسعه آزادراه ها علاوه بر ایجاد زمینه ای برای تردد ایمن مردم، از جنبه بین المللی هم بسیار اهمیت دارد.

1399/10/03
21:47:49
5.0 / 5
884
تگهای خبر: حمل و نقل , سفر , شهر , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
پلات