وام اجاره تا آخر بهمن پرداخت می شود

وام اجاره تا آخر بهمن پرداخت می شود

به گزارش پلات وزارت راه و شهرسازی اعلام نمود کسانی که پیش تر برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت نام کرده بودند اما روند پرداخت آنها به جریان نیفتاده است تا آخر بهمن ماه پرداخت این تسهیلات به آنها تمدید شده است؛ گفته می شود از ۳۰۲ هزار متقاضی تا کنون ۵۰ درصد افراد وام اجاره را دریافت کرده اند.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، به تازگی در جلسه کارگروه ستاد مقابله با کرونا مصوب شد تا آخر بهمن پرداخت وام ودیعه اجاره ادامه پیدا کند. این مصوبه و این شرایط در ارتباط با کسانی است که پیشتر ثبت نام کردند، ولی روند پرداخت آنها به جریان نیفتاده است.
این خبر را محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود و اظهار داشت: ستاد کرونا دو مصوبه دیگر هم داشته است. در تفاهم نامه ای مقرر شد افرادی که کد رهگیری ندارند با پرداخت عدد محدود بتوانند کد رهگیری دریافت نمایند.
به قول معاون وزیر راه و شهرسازی، کسانی که فرم ج قرمز داشتند و الان فاقد مالکیت هستند مصوب شد بتوانند تسهیلات وام ودیعه اجاره را دریافت نمایند. این مصوبات برای برخی از افرادی بوده که این مشکلات را داشتند.
گفتنی است، برای متقاضیان تسهیلات کمک ودیعه مسکن که اجاره آنها به صورت دستی و بدون حضور در دفاتر املاک مبادله شده، مشاوران املاک موظف می باشند با دریافت حداکثر ۲۵۰ هزار تومان بدون احتیاج به دریافت ارزش افزوده و با حضور موجر و مستأجر نسبت به ثبت اجاره نامه و دریافت کد رهگیری اقدام نمایند. این مبلغ برای اجاره نامه هایی که در بنگاه ثبت شده اما کد رهگیری ندارند هزینه ثابتی معادل ۱۰۰ هزار تومان است و الزامی برای حضور موجر در بنگاه نخواهد بود.
تا آخر آذرماه از مجموع ۳۰۲ هزار و ۳۳۴ متقاضی دریافت وام ودیعه تابحال ۱۴۸ هزار و ۲۱۵ نفر نزدیک به ۵۰ درصد توانسته اند این تسهیلات را دریافت نمایند.
به گزارش پلات به نقل از ایسنا، تسهیلات مرابحه خرید کالا و خدمات یا همان وام کمک ودیعه اجاره به میزان ۵۰، ۳۰ و ۱۵ میلیون تومان، از اوایل مردادماه در ستاد ملی مقابله با کرونا به تصویب رسید. سود این تسهیلات ۱۳ درصد است. نحوه بازپرداخت آن بدین صورت است که در روش اول، گیرندگان وام (مستأجران) می توانند تسهیلات را یک ساله دریافت نمایند و صرفاً سود آنرا ماهانه بپردازند و در انتهای سال، اصل آنرا پرداخت کنند. در روش دوم، متقاضیان می توانند وام را سه ساله دریافت نمایند و در مدت ۳۶ ماه اصل و فرع آنرا به بانک بپردازند. مستاجران در تهران ماهانه ۵۴۰ هزار تومان، کلانشهرها ۳۲۰ هزار تومان و سایر شهرها ۱۶۰ هزار تومان پرداخت خواهند کرد.1399/10/15
01:03:06
0.0 / 5
873
تگهای خبر: ثبت نام , خدمات , شهر , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
پلات