در گفت وگو با پلات مطرح شد

بازبینی دستمزد كارگران در طول سال لازم است

بازبینی دستمزد كارگران در طول سال لازم است

به گزارش پلات یک مقام مسئول کارگری می گوید با بروز رسانی و بازبینی دستمزد کارگران در طول سال بخشی از خلأیی که بین سبد معیشت و افزایش هزینه ها وجود دارد، جبران می شود و قدرت خرید کارگران بهبود می یابد.فتح اله بیات در گفتگو با ایسنا، درباره طرح مجلس برای افزایش دوبار در سال حقوق کارگران ابراز عقیده کرد و اظهار داشت: این طرح را به فال نیک می گیریم و از نمایندگان تشکر می نماییم. این حداقل کاری است که می توان درباره بهبود وضع معیشت کارگران و بازنشستگان درنظر گرفت و فاصله بین معیشت و هزینه های آنها را کم کرد.

وی اضافه کرد: جامعه کارگری بارها اعلام نموده که دنبال افزایش حقوق نیست و اگر تورم کنترل شود کمک می نماید که هزینه های زندگی کارگران کاهش پیدا کند ولی بطور حتم هیچ دولتی روی کار نیامده که قول بدهد نرخ کالاهای بازار را ثابت نگه دارد و کالاها تا آخر سال مشمول افزایش قیمت نشود.

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با اشاره به اینکه ثابت ماندن حقوق کارگران با تغییر چندباره قیمت کالاها همخوانی ندارد، اظهار داشت: با عنایت به آنکه نرخ اقلام در طول سال چندین نوبت جا به جا می شود و تغییر می کند ولی حقوق و دستمزد ثابت می ماند، طبعا دستمزدی که برای کارگران تصویب می شود هزینه های زندگی آنها را پوشش نمی دهد ازاین رو یکی از راهکارهایی که می تواند به این مسئله کمک نماید این است که در طول سال حداقل دو مرتبه افزایش دستمزد داشته باشیم.

بیات اظهار داشت: به لحاظ اینکه شش ماه اول و شش ماه دوم قیمتها و هزینه ها قابل قیاس نیست، با بروز رسانی و بازبینی دستمزد بخشی از خلأیی که بین سبد معیشت و نرخ تورم اقلام وجود دارد، جبران می شود.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که سبد معیشت کارگران با افزایش چندباره هزینه ها مواجه می شود طبیعی است که سفره کارگران کوچکتر و قدرت خریدشان کاهش پیدا کند بنابراین تاکید بر افزایش حقوق بیشتر از یکبار به این علت است که بخشی از افزایش هزینه های معیشت کارگران جبران شود ازاین رو معتقدم طرح مجلس اتفاق مبارکی است که در ارتقای قدرت خرید و بهبود وضع معیشت خانوارهای کارگری موثر خواهد بود.
1399/10/18
00:02:09
0.0 / 5
1102
تگهای خبر: تورم , جامعه , دستمزد , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
پلات