مهر خبر می دهد؛

بروز مشكل درسامانه طرح ملی مسكن

بروز مشكل درسامانه طرح ملی مسكن

پلات: برخی متقاضیان می گویند سامانه طرح اقدام ملی مسکن برای برخی از کاربران مشکلاتی به وجود آورده است.به گزارش پلات به نقل از مهر، ثبت نام دور سوم طرح اقدام ملی مسکن از ساعت ۱۰ بامداد روز پنج شنبه ۱۸ دی ماه در سامانه tem.mrud.ir شروع شد.
در ساعات آغازین ثبت نام، در همان روز، خیلی از کاربران از ناکارآمدی سامانه گلایه مند بودند و این مشکل تا عصر روز پنج شنبه ادامه داشت؛ اما به تدریج و با کاهش تعداد مراجعه کاربران به سامانه، از حجم ایرادات آن کاسته شد.

با این حال با وجود گذشت ۳ روز از آغاز ثبت نام سومین دور طرح اقدام ملی مسکن، برخی ایرادات ثبت نام همچنان در سامانه به چشم می خورد.
برخی کاربران در تماس با خبرنگار مهر اعلام نمودند که بعد از وارد کردن کد ملی فرد متقاضی، در صورتیکه باید اطلاعات خودرا مشاهده کنند، با اطلاعات ثبت نامی یک متقاضی دیگر مواجه می شوند.
این اتفاق در سامانه به کرات رخ داده و سبب شده تا افراد زیادی بتوانند به مشخصات هویتی و محرمانه افراد دسترسی یابند که زمینه سوءاستفاده برای افراد سودجو را فراهم نموده است.
مشخص نیست چه کسی مسئول بررسی این اشتباه وزارت راه و شهرسازی و تهدید حریم خصوصی افراد است.
در حال حاضر وزارت راه و شهرسازی برای حل این مشکل، اتصال مشخصات سجلّی اشخاص به سامانه را لغو کرده و از متقاضیانِ ثبت نام در این طرح، درخواست می کند تا مشخصات هویتی خودرا به صورت دستی در سامانه وارد کنند.
اتفاقی که سبب می شود تا بار دیگر پالایش متقاضیان با کُندی رو به رو شود.
به خصوص که در دو مرحله قبلیِ ثبت نام ها، حدود یک سال دوره زمانی ثبت نام و غربالگری ثبت نام کنندگان به طول انجامید و از زمستان سال قبل تا کنون همچنان ادارات کل راه و شهرسازی در مرحله تخصیص زمین به افراد واجد شرایط قرار دارند.


منبع:

1399/10/21
21:06:51
0.0 / 5
1123
تگهای خبر: ثبت نام , شهر , شهرسازی , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پلات