رییس اتحادیه شركت های تعاونی مسافربری اعلام كرد

كمبود ارز و لاستیك، عامل گرانی در بازار

كمبود ارز و لاستیك، عامل گرانی در بازار

پلات: رئیس اتحادیه شرکت های تعاونی مسافربری کشور اعلام نمود که همچنان مشکل لاستیک برای رانندگان اتوبوس وجود دارد و کمبود ارز مورد نیاز برای واردات و کمبود لاستیک مورد نظر رانندگان، دلیل گرانی آن در بازار است.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، مدت هاست مشکل کمبود لاستیک در کشور وجود دارد هر روز رانندگان خصوصاً در ناوگان حمل و نقل عمومی با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند و بنظر می رسد این مشکل همچنان ادامه دارد.
کار به جایی رسید که داریوش باقر جوان - مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای- قبل از این به ایسنا اظهار داشته بود: همچنان با کمبود لاستیک در کشور برای عرضه به رانندگان مواجه هستیم و برخورد جدی با محتکران لاستیک ادامه دارد.
وی درباره آخرین وضعیت عرضه لاستیک و پرونده محتکران لاستیک اضافه کرد: برمبنای پرونده های تشکیل شده برخورد با محتکران لاستیک ادامه دارد و مشکل رانندگان مورد نظر با تغییر حواله برطرف شده است و مسلما کسانی که در چنین شرایطی دست به این تخلفات می زنند و در نظم کشور بی نظمی ایجاد می کنند باید شناسایی شده و برخورد جدی با آنها صورت گیرد. اقدامات لازم در این راستا در حال پیگیری است و از حقوق مردم کوتاه نمی آییم.
احمدرضا عامری در گفت و گو با ایسنا در این زمینه اظهار نمود: در زمینه لاستیک باید اظهار داشت که رانندگان اتوبوس نمی توانند هر لاستیکی را زیر ماشین شان بیاندازند چونکه با جان مردم سر و کار دارند و در این میان تنها لاستیک های برند فرانسوی و با استاندارد بالا را خریداری می کنند اما هم اکنون بازار با مشکل موجودی و قیمت از این حیث مواجه می باشد.
وی ادامه داد: قیمت لاستیک های با کیفیت و برند مناسب اتوبوس در بازار بین ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان بوده از نظر موجودی نیز با مشکل مواجه هستیم. حتی لاستیک های چینی که اقبال چندانی به آنها از طرف رانندگان صورت نمی گرفت و قیمت های پایینی داشتند به هر جفت ۱۲ میلیون تومان رسیده اند.
رئیس اتحادیه شرکت های تعاونی مسافربری کشور افزود: بنظر می رسد مشکل کمبود لاستیک مورد نیاز رانندگان اتوبوس و قیمت آن در بازار از کمبود ارز مورد نیاز نشأت می گیرد و تا این مشکل از طرف مسئولان حل نشود، نمی توان نسبت به برطرف شدن مسئله کمبود لاستیک در آینده امیدوار بود.
عامری با ابراز امیدواری نسبت به حل مشکل لاستیک خصوصاً برای رانندگان اتوبوس، اشاره کرد: باید ضمن حل مشکل ارزی برای واردات لاستیک، نظارت از طرف متولیان بر بازار بیشتر شود و با متخلفانی که آنرا احتکار کرده یا با قیمت های گزافی در بازار عرضه می کنند، به صورت جدی برخورد شود تا کسی به خودش جرأت ارتکاب چنین تخلفاتی را ندهد.
منبع:

1399/10/22
17:09:35
0.0 / 5
1048
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پلات