نماینده دامغان عنوان كرد:

مسكن مهری كه ۱۳ سال بعد ساخت هم واگذار نمی شوند!

مسكن مهری كه ۱۳ سال بعد ساخت هم واگذار نمی شوند!

سمنان نماینده مردم شهرستان دامغان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تاخیر در واگذاری برخی پروژه های مسکن مهر اظهار داشت: در دامغان، 53 واحد مسکن مهر  متعلق به خانوارهای تحت پوشش بهزیستی است که 13 سال از ساخت آن می گذرد و روز به روز فرسوده می شود اما تحویل داده نمی شوند.


علی اکبر علیزاده در نشست شورای حمل و نقل و مسکن استان سمنان که با حضور وزیر راه انجام شد اظهار نمود: این واحدهای مسکونی معضلاتی را برای مردم به وجود آورده است و ظاهرا رفع اشکال تنها بوسیله مسئولان در مرکز ممکنست پس انتظار می رود هرچه سریع تر این مشکل مردم نیز مرتفع شود.
وی به برخی مشکلات شهرستان دامغان در حوزه راه پرداخت و اضافه کرد: ساخت و تکمیل جاده گلوگاه به دامغان کار بسیار خوبی بود که خوشبختانه مورد توجه وزارت راه نیز قرار گرفت و امروز بخش جنوبی آن (دامغان تا معلمان) زیر بار ترافیکی قرار دارد و لحظه به لحظه تریلی های حمل بار از آن عبور می کنند اما مشکل این محور آنست که وقتی رانندگان تریلی به دامغان می رسند دیگر جاده ای برای حضور آنها در شمال وجود ندارد و پس سردرگم می شوند.
این نماینده مجلس اشاره کرد: مشکل جاده دامغان به معلمان این است که شرایط زیر بار ترافیک رفتن را ندارد و دلیل آن هم فقط سه کیلومتر مسیر خاکی عنوان می شود که واقعاً در اندازه ای نیست که بتوان درباره آن بحث کرد.

وی افزود: راه اندازی این محور می تواند شمال را به جنوب مرتبط کند و برکات فراوانی خواهد داشت از طرف دیگر بندر امیرآباد ۲۵ میلیون تن حجم بار ترانزیتی دارد که پنج میلیون تن آن امروز بلای جان جاده های استان مازندران شده است، برای اینکه محل تردد به سمت جنوب را ندارند و بار ترافیکی به سمت تهران منتقل می شود در صورتیکه جاده ارتباط دهنده مازندران به جنوب از دامغان مهیا است و فقط باید یک اقدام دیگر برای تکمیل آن شود.
علیزاده از کریدور شمال به جنوب بعنوان یکی از مطالبات مردم دامغان نام برد و اشاره کرد: البته ما اصراری نداریم که دیگر شهرستان های استان سمنان از این کریدور بی بهره شوند، اما دامغان به سبب موقعیت جغرافیایی تنها شهرستانی است که از جنوب به مرکز کشور راه دارد و چون این مقوله از لحاظ جغرافیایی مهیا است راه اندازی این کریدور اهمیت دارد.
وی افزود: کریدور شمال به جنوب می تواند از لحاظ اشتغال، اقتصادی و... برکات فراوانی را برای منطقه داشته باشد و به کاهش بار ترافیکی شمال و حتی تهران نیز کمک نماید.
نماینده مردم شهرستان دامغان در مجلس شورای اسلامی به برخی مشکلات روستایی در دامغان پرداخت و اظهار نمود: مردم روستای امام آباد در جوار راه آهن، تابستان ها با خاک و آلودگی فراوان و زمستان ها با گِل روزگار سر می کنند و چون مردم محرومی هم هستند نگاه چندانی به آنها نشده است از طرف دیگر محل تردد این مردم یک پل راه آهن است که نیمه کاره باقی مانده و پس درخواست داریم تا این پروژه نیز مد نظر قرار گیرد.
وی ادامه داد: معضل بعدی در دامغان خانه های موسوم به غلامی است که متاسفانه رها شده اند و حتی با پیشرفت فیزیکی بالا به نحوی که حتی شیشه های ساختمان هم نصب شده است، هنوز به مردم تحویل داده نشده است که انتظار داریم معضل این خانه ها که با سازمان ملی جوانان است حل شود.1399/10/25
13:21:33
0.0 / 5
929
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
پلات