فتاح خبر داد

ساخت پلاسكو تا آخر سال جاری

ساخت پلاسكو تا آخر سال جاری

به گزارش پلات رئیس بنیاد مستضعفان اعلام نمود که تا آخر سال جاری ساختمان جدید پلاسکو ایجاد می شود اما برای ایمنی بیشتر و تکمیل آن به فرصت بیشتری نیاز داریم و کسبه پلاسکو از اردیبهشت ماه سال آینده می توانند کار خویش را آغاز و در پلاسکو مستقر شوند.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، پرویز فتاح در بازدید امروز خود از روند ساخت ساختمان پلاسکو که به مناسبت سالگرد سانحه آتش سوزی و فروریختن این ساختمان انجام شد اظهار نمود: هم اکنون ساختمان پلاسکو به پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی رسیده است و با وجود محدودیتها و مشکلات فراوانی که ناشی از شیوع کرونا و تورمهای سنگین برای ما به وجود آمد به قول خود وفادار بودیم و تا آخر سال جاری ساختمان پلاسکو ایجاد می شود وبه پیشرفت بیشتر از ۹۵ درصدی می رسیم.
وی ضمن اشاره به رعایت شدن همه ضوابط و مقررات ساخت و ساز اعلام شده از جانب شهرداری، سازمان نظام مهندسی ساختمان، میراث فرهنگی و غیره اظهار داشت: پروانه ساختمان پلاسکو بالاخره صادر شده و دراین زمینه شهرداری تهران و شورای شهر همکاری مناسبی داشتند و علیرغم این که ساختمان پلاسکو بیشتر از این هم پارکینگ نداشت مقرر است پارکینگ پاساژ پروانه که رو به روی پلاسکو قرار دارد بازسازی کرده و بعنوان پارکینگ پلاسکو مورد استفاده قرار دهیم.
وی افزود: از کسبه صدمه دیده ساختمان پلاسکو می خواهیم که مانند سال های گذشته صبوری به خرج دهند تا بتوانند از اردیبهشت ماه سال آینده در ساختمان پلاسکو مستقر شوند و ساختمانی زیباتر، ایمن تر و بهتر از پلاسکوی سابق داشته باشند.
فتاح اظهار داشت: برای نمای ساختمان پلاسکو هم برنامه ریزی های بسیاری صورت گرفته و تا آخر بهمن ماه نمای آنرا بعنوان نماد شهر تهران به پایان می رسانیم. البته این ساختمان خیلی از مشکلات پلاسکو سابق را ندارد چون که آسانسورهای مختلف و پله برقی در آن تعبیه شده و برای طبقه پنجم تا پانزدهم طرح جدیدی برای تخلیه دود و مهار آتش به پیشنهاد شهرداری تهران اجرا شده است. برای نخستین بار در ساختمانی در ایران چنین طرحی اجرا می شود.
رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه بنیاد مستضعفان بعنوان مالک و دارای سهم ۲۰ درصدی در ساخت این ساختمان وظیفه قانونی برای ساختن آن رانداشت اظهار داشت: با عنایت به وقوع این سانحه و به وجود آمدن نتایج اجتماعی و اقتصادی بسیار برای کسب پذیرفتیم تا همه هزینه های ساخت پلاسکو را متقبل شویم و برای پرداخت بخشی از هزینه ها از تهاتر استفاده کردیم و از این به بعد هم اگر هزینه ای داشته باشد آنرا به شهرداری و دیگر نهادها پرداخت نماییم.
به گزارش پلات به نقل از ایسنا، سی ام دیماه سال ۱۳۹۵ ساختمان ۱۵ طبقه پلاسکو بعد از ۵۴ سال در آتش سوخت و فرو ریخت که البته ازآن زمان قرار بود این ساختمان دو ساله ساخته شده و به کسبه تحویل داده شود اما به نظر می آید هم اکنون با وجود تاخیرهای صورت گرفته ساختمان پلاسکو بزودی آماده بهره برداری خواهد شد.
منبع:

1399/10/27
12:57:40
0.0 / 5
1025
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
پلات