با كاهش قیمتها

نرخهای میلیاردی آپارتمان در پردیس محو شد

نرخهای میلیاردی آپارتمان در پردیس محو شد

به گزارش پلات قیمت مسکن مهر در پردیس از حدود دو ماه قبل روند نزولی به خود گرفته و بررسی ها نشان داده است نرخها بین ۱۰ تا ۲۵ درصد کاهش یافته است. در فاز ۸ که پیش از این صحبت از قیمتهای میلیاردی بود حالا آپارتمانهای مهر نهایتا ۸۸۰ میلیون تومان خرید و فروش می شود.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، از اواسط دیماه همزمان با کاهش قیمت مسکن در تهران و آغاز روند نزولی نرخ ارز، قیمت آپارتمان در پردیس یک دفعه افت کرد. بررسی ها نشان داده است در فاز ۱۱ کف قیمت مسکن مهر از ۶۵۰ میلیون تومان به حدود ۵۵۰ میلیون تومان رسیده است. واحدهای آماده هم که قبلا از ۷۵۰ شروع می شد حالا بین ۶۷۰ تا ۶۹۰ میلیون تومان خرید و فروش می شود.
در فاز ۹ می شود با کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان خانه دار شد. این در شرایطی است که حدود دو ماه قبل قیمتها بالای ۵۰۰ میلیون تومان بود.
در فاز ۸ یا دره بهشت که به فاز میلیاردی پردیس معروف بود حالا دیگر خبری از نرخهای میلیاردی نیست و سقف قیمت به ۸۸۰ میلیون تومان کاهش یافته است. فاز ۸ به علت تراکم پایین تر و متراژهای بزرگتر در مقایسه با فازهای ۱۱، ۹ و ۵ مقداری گرانتر است. پیش از این در فاز ۸ واحدهای ۹۸ متری در مرحله خاکبرداری ۵۰۰ میلیون تومان به فروش می رسید که الان آپارتمانهای ۹۸ متری و ۱۰۵ متری در مرحله فوندانسیون به ۴۴۰ تا ۴۶۰ میلیون تومان و واحدهای ۱۲۱ متری به حدود ۵۰۰ میلیون تومان رسیده است. الان بالاترین قیمت در این فاز در ارتباط با واحدهای ۱۲۱ متری آماده است که نهایتا ۸۸۰ میلیون تومان قیمت گذاری می شود.
روند ریزشی قیمتها از حدود دوماه قبل در پردیس منجر به انتظارات کاهشی شده و هم اکنون کمتر خریداری در بازار وجود دارد. حدودا همه فروشنده اند. در یکی از اپلیکیشنهای فروش ملک ۶ هزار آگهی فروش مسکن در پردیس به ثبت رسیده و هر لحظه به تعدادشان اضافه می شود. واسطه های ملکی می گویند تحولات سیاسی که از نیمه آبان ماه صورت گرفت بازار ملک در پردیس را کساد کرده است.
بعد از فسخ قرارداد برخی سازندگان بدعهد روند تکمیل واحدهای پردیس سرعت گرفته است. با واگذاری بخش قابل توجهی از واحدهای مسکن مهر پردیس و تکمیل بخشی از زیرساختها زندگی در پردیس تا حدودی نسبت به دو سال قبل مطلوب تر شده و البته هنوز کاستیها کاملا به چشم می آید؛ از کمبود فروشگاه و نانوایی و درمانگاه گرفته تا جولان سگهای ولگرد در سایتهای مسکونی.
حدود ۸۲ هزار واحد مسکن مهر برای پردیس تعریف شده که تا کنون ۶۰ هزار واحد افتتاح شده و مهدی هدایت ـ مدیرعامل عمران پردیس ـ به ایسنا اظهار داشت که ۱۰ هزار واحد دیگر در اسفندماه به بهره برداری می رسد. می ماند ۱۲ هزار واحد که به علت آنکه عملیات ساخت آنها دیر شروع تحویلشان به سال ۱۴۰۰ موکول شده است.
پروژه مترو تهران ـ پردیس هم بعنوان یکی از جاذبه های آینده سکونت در این شهر در کمیته فرعی کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شده و الان در مرحله طرح در کمیسیون اصلی اقتصاد دولت می باشد. هدایت اوایل دیماه در این خصوص اظهار داشت: به محض اینکه مصوبه دولت را بگیریم سریعا عملیات اجرایی مترو را آغاز خواهیم کرد.
ازاین رو گزارش، در سال ۱۳۹۱ عملیات راه اندازی ۸۱ هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پردیس واقع در ۱۷ کیلومتری شرق تهران شروع شد که به ۸۳ هزار واحد افزایش پیدا کرد. طبق آخرین آمار تا کنون ۶۰ هزار واحد تحویل شده و مقرر است در اسفندماه ۱۳۹۹ هم ۱۰ هزار واحد دیگر تحویل شود. مهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران پردیس گفته که سایر واحدها در اوایل سال آینده و پیش از اتمام دولت تکمیل می شود. شهر جدید پردیس دارای ۱۲ فاز است که فاز ۱۲ آن به تازگی کلنگ زنی شده است. فازهای یک تا چهار در شهر اصلی، فاز پنج، چهار کیلومتر، فاز هشت، هشت کیلومتر، فاز ۹ پنج کیلومتر، فاز ۱۱ شش کیلومتر از شهر اصلی فاصله دارند. پارک فناوری پردیس در فاز شش، ناحیه صنعتی خرمدشت در فاز هفت و فاز ۱۰ این شهر در منتهی الیه شمالی فاز چهار قرار گرفته اند. فاز ۱۲ هم در پنج کیلومتری شمال شرقی پردیس واقع شده است.1399/11/03
22:20:17
0.0 / 5
1058
تگهای خبر: آپارتمان , پروژه , خانه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
پلات