غیبت وزرای صمت و امور اقتصادی در جلسه كمیسیون عمران جهت بررسی دلیلهای گرانی مصالح ساختمانی

غیبت وزرای صمت و امور اقتصادی در جلسه كمیسیون عمران جهت بررسی دلیلهای گرانی مصالح ساختمانی

پلات: سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بحث و بررسی پیرامون نحوه عرضه و توزیع مصالح ساختمانی و علت افزایش قیمت آن در جلسه امروز این کمیسیون آگاهی داد.


سید البرز حسینی در گفت و گو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون عمران باتوجه به تاثیر افزایش قیمت مصالح ساختمانی بر قیمت مسکن و همین طور بررسی طرح جهش تولید و تامین مسکن در صحن مجلس از وزرای صمت و امور اقتصادی دعوت کردیم تا درباب نحوه عرضه و توزیع مصالح ساختمانی و قیمت آن گزارشی به اعضای کمیسیون ارائه نمایند.
ایشان سپس اظهار نمود: اما متاسفانه هر دو وزیر بدون علت در جلسه کمیسیون حضور نیافتند و معاونان وزیر صمت، سازمان بورس کالا و فولاد ایران بجای آنها در جلسه کمیسیون حاضر شده و توضیحاتی را درباب علت افزایش قیمت مصالح ساختمانی به اعضای کمیسیون ارائه کردند، اما از آنجائیکه دلیلهای مطروحه با واقعیت های موجود همخوانی نداشت، اعضای کمیسیون نیز از توضیحات آنها قانع نشدند.
نماینده مردم خدابنده در مجلس اشاره کرد: در نهایت قرار شد تا وزارت صمت گزارش درستی از وضعیت فولاد و سیمان تا نیمه اسفند ماه به کمیسیون ارائه کند و بعد از آن کمیته ای جهت بررسی قیمت مصالح ساختمانی و نحوه کنترل بازار تشکیل گردد. امروز حدود ۲۸ میلیون تن فولاد در داخل کشور تولید شده و در عین حال حدود ۱۸ میلیون تن هم مصرف داخلی است؛ اما با وجود اینکه ۱۰ میلیون تن مازاد مصرف تولید داریم تولید داخلی با دو برابر قیمت جهانی به دست مصرف کننده می رسد که قابل قبول نیست.
ایشان سپس اشاره کرد: از آنجائیکه بخش عمده زنجیره تولید فولاد و سیمان در داخل کشور می باشد و ارزبری چندانی هم ندارد؛ حالا سوالی در ذهن اعضای کمیسیون و کارشناسان به وجود آمده که علت گرانی این محصولات چیست؟ کمیسیون عمران به دنبال ایجاد راهکاری است تا قیمت مصالح ساختمانی کنترل شده و با قیمت متعارف به دست مردم رسد.
وی ادامه داد: امیدوارم باتوجه به اهتمامی که مجلس و دولت برای کنترل بازار مصالح ساختمانی دارند قیمت این محصولات هرچه سریع تر با اتخاذ تصمیمات کارشناسی کنترل شده و با قیمت مناسب به دست مردم برسد.
منبع:

1399/11/29
14:28:01
0.0 / 5
681
تگهای خبر: تولید , محصولات , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پلات