معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

ساخت بیش از ۴۷۰ هزار مسكن ملی در كشور

ساخت بیش از ۴۷۰ هزار مسكن ملی در كشور

لرستان معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ساخت بیش 470 هزار مسکن ملی در دستور کار وزارت قرار دارد.


نعمت اله ترکی عصر امروز پنجم اسفندماه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با اعلان اینکه در حوزه مسکن ظرفیتی که وزارت راه و شهرسازی در کشور برای راه اندازی واحدهای مسکونی جهت واجدین شرایط در نظر گرفته از روی دو محور بوده است که تکمیل واحدهای مسکن مهر و راه اندازی مسکن در قالب طرح اقدام ملی همچون این محورهاست، اضافه کرد: از سال ۹۲ تا آخر سال ۹۸ و نیمه اول امسال، یک میلیون و یکصدهزار واحد مسکونی مهر که در تعهد دولت و وزارت قرار گرفته بود، در بیشتر استانها راه اندازی و به پایان رسیده و واگذاری این واحدها نیز انجام شده است.
وی ادامه داد: امروز در لرستان نیز پیگیر این مساله شدیم و دغدغه ای از بابت واحدهای مسکن مهر در این استان وجود ندارد.
ترکی با اشاره به اینکه اختتام امسال، پرونده مسکن مهر را تمام شده تلقی می نماییم، اضافه کرد: در کنار این هدفگذاری، ساخت ۴۷۰ تا ۵۰۰ هزار مسکن جدید در قالب مسکن ملی در دستور کار وزارت قرار گرفته و سهمیه هر استانی نیز مشخص شد.

احداث واحدهای مسکن ملی تا اختتام نیمه اول ۱۴۰۱
وی با اشاره به اینکه عملیات راه اندازی این واحدها شروع شده است و تمام واجدین شرایط متقاضی مسکن نیز پالایش شدند، افزود: تا اختتام نیمه اول ۱۴۰۱ تمام واحدهای مسکن ملی راه اندازی و به متقاضیان واگذار خواهد شد.
این مسئول عنوان کرد: یکی دیگر از وظایف راه و شهرسازی در حوزه مسکن بازآفرینی شهری و کاهش حاشیه نشینی است.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: یکی از ماموریت های مهم این وزارتخانه کاهش حاشیه نشینی و بازآفرینی شهری در کشور است؛ ۲۴ درصد مردم در بافت فرسوده و حاشیه نشین ساکن هستند که این وضعیت خوبی نیست، برای جلوگیری از این مساله مقرر شده که در اولویت اول طرح کاداستر صورت گیرد.

انجام بیش از ۶۰ درصد کاداستر در کشور
ترکی افزود: تا حالا بین ۶۰ تا ۶۵ درصد طرح کاداستر و حدنگاری در کشور انجام شده است و این طرح نیز باید در لرستان عملیاتی شود؛ تمام منابع مالی این طرح در سطح استان را پیگیری خواهیم کرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد: چنانچه حدنگاری و کاداستر صورت گیرد اموال دولت سنددار و خیلی از مشکلات برطرف خواهد شد.
وی درباب راه اندازی آزاد راه و بزرگراه در لرستان اظهار داشت: انجام این پروژه های راهی می تواند منشا توسعه استان باشد و باتوجه به ظرفیتی که وجود دارد بنا شد جلسه ای با حضور وزیر راه و شهرسازی و استاندار لرستان تشکیل گردد تا مصوبات اختصاص یافته پیگیری شوند.

برای ایجاد اداره راه و شهرسازی در شهرستان ها شاخص نیاز است
معاون وزیر راه و شهرسازی درباب ایجاد اداره، تشکیلات و ساختار سازمانی که بتواند خدمات رسان خوبی برای مردم باشد نخستین گام را ساماندهی نیروی انسانی دانست و اشاره کرد: در نشستی که با سازمان استخدامی کشور داشتیم پیشنهاداتی را ارائه دادیم که برمبنای آن برای ایجاد اداره راه و شهرسازی در شهرستان ها حتما یک سری شاخص ها نیاز است و در هر شهرستانی که بخواهیم اداره یا نمایندگی ایجاد نماییم باید در قالب این معیار و شاخص ها صورت گیرد.
وی اشاره کرد: هفته آتی این پیشنهاد نهایی و بر طبق آن معیار و شاخص هایی که تعیین شده ابلاغ استانی صورت خواهد گرفت و در هر شهرستانی که نمره مورد نیاز را کسب کند اداره یا نمایندگی مورد نظر راه اندازی خواهیم کرد.
به گزارش پلات به نقل از ایسنا در این مراسم از کوشش های مهندس رضا خالقی مدیر کل سابق راه و شهرسازی لرستان تقدیر و با حکمی از طرف وزیر راه و شهرسازی وحید کرم الهی بعنوان مدیر کل جدید معرفی و منصوب گردید.1399/12/06
14:32:09
0.0 / 5
730
تگهای خبر: پروژه , خانه , خدمات , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
پلات